יעלון: הישגי צה"ל משמעותיים מאוד

"החמאס סופג נזקים כבדים מאוד, והוא יוסיף ויספוג מכות קשות מאוד גם בימים הקרובים", אמר יעלון במהלך הערכת מצב.

שלמה פיוטרקובסקי , י"ב בתמוז תשע"ד

משה יעלון
משה יעלון
משרד הביטחון

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, סיים בצהריים (חמישי) הערכת מצב בהשתתפות נציגי צה"ל, פיקוד העורף ורח"ל (רשות חירום לאומית), שירות הביטחון הכללי ומתאם הפעולות בשטחים.

במהלך הערכת המצב אמר שר הביטחון יעלון, "הישגי צה"ל עד עתה הם משמעותיים מאוד. אנו ממשיכים באופן שיטתי בהתקפה על חמאס וארגוני הטרור ופוגעים בהם ובנכסיהם באופן קשה מאוד. נמשיך בכך עד שיבינו שההסלמה אינה וכדאית ושאיננו סובלים ירי לעבר יישובינו ואזרחינו".

"צה"ל תוקף מהאוויר, מהים ומהיבשה מאות מטרות חמאס, ועד כה פגענו במחבלים והשמדנו, בין היתר, בתי מפקדים, אמצעי לחימה, מוסדות שלטון, משגרים, רקטות ועוד. החמאס סופג נזקים כבדים מאוד, והוא יוסיף ויספוג מכות קשות מאוד גם בימים הקרובים, בכל העוצמה וההיקף וככל שיידרש, עד אשר ישוב השקט ליישובי הדרום", הוסיף יעלון.

"כוחות צה"ל, המפקדים, הלוחמים ותומכי הלחימה, פועלים גם עתה הן במאמץ התקפי נרחב והן במאמץ הגנתי, ואני מבקש לחזק את ידיהם על ביצועיהם המרשימים. לפנינו עוד ימים ארוכים של לחימה וניסיונות של חמאס להפתיע את ישראל בפיגועים מהאוויר, מהים ומהיבשה, אשר מחייבים את הכוחות בשטח להמשיך לשמור על ערנות", אמר.

לדבריו, "למערך כיפת ברזל והישגיו המרשימים עד כה יש השפעה אסטרטגית על ניהול המערכה, והוא מעניק לנו אפשרויות נרחבות בניהול המערכה. עם זאת אסור להיכנס לשאננות, להמשיך להישמע להנחיות פיקוד העורף ולהיכנס למרחבים המוגנים במידת הצורך".

יעלון הדגיש, כי "תושבי הדרום בפרט ואזרחי ישראל בכלל ממשיכים להתנהל באופן ראוי ומעורר הערכה. אני מבקש לחזק את ידי ראשי המועצות, הערים והרשויות אשר בהתנהלותם האחראית והשקולה מעניקים לנו את השקט הנדרש להמשיך להכות בחמאס עד אשר ישוב השקט ליישובי וערי ישראל".