נערות מהדרום מספרות על החיים בצל הרקטות

נערות מתנועת אריאל משתפות בתחושותיהן בימים אלו, כיצד הן מתמודדות עם המציאות וכן מספרות על הציפייה לשקט.

יעל רון , י"ב בתמוז תשע"ד

חניכות תנועת אריאל
חניכות תנועת אריאל
אריאל

 ביומיים האחרונים נשמעות אזעקות בדרום ובמרכז הארץ, תושבי המרכז חווים את זה בפעם הראשונה ואילו תושבי הדרום כבר חיים את המציאות הזו מספר שנים, מתורגלים בריצה למקלטים ומרחבים מוגנים גם באמצע הלילה ומקווים שימצא למצב פיתרון.

מדור הנוער של ערוץ 7 החליט לראיין כמה בנות מתנועת הנוער אריאל שמתגוררות בדרום בצל הרקטות ולשאול איך זה לחיות במציאות כזו והאם מתרגלים אליה.

"כבר כמעט עשור אנו נמצאות תחת איומי הטילים והרקטות", אומרות הבנות מסניף אריאל בנות אשקלון, "בהתחלה, החוויה היתה של הלם מוחלט, לא ברור לך מה קורה ואינך מבין את האיום ודרכי ההתמודדות איתו. לאחר שעובר הזמן אתה מפתח יכולת הסתגלות ודי התרגלנו למצב. היום, אנחנו רגילות לשמוע אזעקה ולרוץ למקלט או למרחב המוגן, אם אנחנו נמצאות באמצע הרחוב ואין מכסה אנחנו נשכבות על הרצפה עם הידיים על הראש".

איך ממשיכים את הפעילויות של תנועות הנוער במצב כזה?

"לעיתים הפעילויות מתבטלות בהנחיית המועצה או העירייה, אבל אנחנו לא נשברות ומתכננות להפעיל קייטנה סניפית עבור תושבי האזור. כשהפעילויות מתבלטות, הסניף הופך להיות וירטואלי ובאמצעות המחשב מהמקלט אנחנו מקיימות חיי חברה באתר תנועת אריאל", מסבירות בנות מסניף אריאל בנות שדרות, "ככלל, תנועת הנוער אריאל מקיימת המון אירוחי סניפים של הדרום בירושלים, מרכז ויהודה ושומרון, כך שיש לנו איורור וכמה ימי כיף מחוץ לשיגרה".

האם יש פחדים מצד החניכים, האם מדריכים מצליחים לחזק אותם?

"פחדים תמיד קיימים, אנחנו בני אדם", מסבירות הבנות משני הסניפים, "אנחנו מתמודדים איתם במגוון דרכים, בין היתר מעבירים שיחות ומלבנים את הדברים יחד, זה עוזר. אנחנו גם משוחחות בינינו כחברות בפורומים בערוץ 7 ובאתר התנועה שמאפשר לשתף במחשבות ורגשות. בנוסף, לחיזוק, אנחנו מחלקות בינינו ספרי תהילים ומרבים בפעילויות חסד. לעיתים מכינות שלטים לעלות את המוראל של התושבים ובאופן פלאי, כאשר אנחנו מחזקות אחרים, אנחנו מתחזקות בעצמנו".