דאעש: נכבוש את ישראל, ספרד ואיטליה

המדינה האסלאמית אינה מסתירה את כוונותיה לשחרר את פלסטין ולכבוש את אירופה בדרך להשתלטות האסלאם על העולם כולו.

תגיות: עיראק דאעש
דלית הלוי , ט"ו בתמוז תשע"ד

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: פלאש 90

מדינת הח'ליפות, שהוקמה ע"י ארגון המדינה האסלאמית בעיראק ובסוריה, מפרסם סרטון תדמית המציג את פניה השונים של המדינה החדשה החל מההיבט האידאולוגי וכלה במערכת החינוך והמשפט.

אחד מלוחמי הג'יהאד של הח'ליפות, אזרח קוסבו, נאם בטקס של שריפת דרכונים בו השתתפו לוחמים ממדינות אחרות שנשבעו אמונים לח'ליף אבו בכר אל-בגדאדי וקרעו את דרכוניהם הזרים.

הדובר שלף חרב מנדנה ובטון מתלהם נשבע להמשיך בג'יהאד, שיביא לדבריו לשחרור סעודיה, פלסטין, רומא בירת איטליה וספרד, שהייתה בעבר תחת שלטון אסלאמי, וזאת כשלב ראשון לקראת השתלטות על העולם כולו.

המדינה האסלאמית משקיעה מאמצים רבים בשלב הכשרת הלבבות של הציבור לקבלת השלטון האסלאמי הנוקשה ולגייסו למלחמת הג'יהאד נגד הכופרים. במסגרת זו, מקיימת המדינה האסלאמית "ימי כיף" לילידם ובני נוער, בהם מחלקים גלידה וממתקים ומטיפים לדבוק בערכי האסלאם הקיצוני, ובראשם הג'יהאד.

במסגדים מתקיימים שיעורי לימוד קוראן לילדים. אחד הילדים אומר למצלמה שהוא רוצה להיות לוחם ג'יהאד כשיגדל כדי שיוכל להילחם בכופרים. פעילות התרבות כוללת הופעות רחוב של זמרים מוסלמים השרים שירים הנושאים מסר בזכות הג'יהאד ושנאת היהודים.

המדינה האסלאמית הקימה את מחלקת הצדקה המחלקת מזון לנזקקים. תושבים נראים מבלים בחוף הים, אם כי בתמונות ניתן לראות רק גברים ורובם נכנסו לרחצה במים בלבוש מלא.

שוטרי משטרת המוסר יוצאים לסיור ברחובות כדי להורות על סגירת החנויות בעת תפילת יום השישי ולדחוק בתושבים ללכת לתפילה, אחרת יישאו בעונש מלקות.

בתי המשפט של המדינה האסלאמית מיישמים את חוק האסלאם, ובכלל זה העונשים החמורים. אחד מדוברי המדינה האסלאמית מתפאר בעובדה שתחת השלטון האסלאמי החדש חוסל נגע הגניבה, שעונשו כריתת כף יד ו/או כף רגל. לדבריו, העונשים החמורים מוחלים גם על לוחמים שסרחו.

שטח המדינה האסלאמית מתפרש מהעיר חאלב בצפון סוריה בואכה דיר אל-זור ועד הערים כרכוך ודיאלי במערב עיראק. לרשות המדינה האסלאמית עומד כוח צבאי גדול של מוסלמים אזרחי סוריה ועיראק ולוחמים שהגיעו מכל קצוות העולם כולל ממדינות במערב.

אמצעי הלחימה של המדינה האסלאמית, ובכלל זה טילים ארוכי טווח, תותחים (נגררים ומתנייעים), טנקים, נג"משים, ג'יפי סיור, מטולי נ"ט ועוד.