ישי: לחזק את מח"ט גבעתי

"בעזרת השם הוא ביטוי של אמונה וביטחון, וזכותו של כל אחד לחזק ולהתחזק על ידי מוכוונות מטרה ומיקוד באמונתו", אומר ח"כ ישי.

חזקי ברוך , ט"ו בתמוז תשע"ד

כמקשה אחת. ישי
כמקשה אחת. ישי
אהרן והב - חדשות 24

ח"כ אלי ישי (ש"ס) קורא לחזק את מח"ט גבעתי, אל"מ עופר וינטר, בעקבות המתקפות עליו מצידם של פעילי ארגונים חילוניים.

"ראוי לחזק את מפקד חטיבת גבעתי, אלוף-משנה עופר וינטר, ששיגר מכתב לחייליו, בו ניסה לרומם את רוחם בימי הלחימה הקשים במסגרת מבצע "צוק איתן" על ידי כך שקרא להם להילחם באויב בעזרת השם", אמר ישי.

לדבריו, "בעזרת השם הוא ביטוי של אמונה וביטחון, וזכותו של כל אחד לחזק ולהתחזק על ידי מוכוונות מטרה ומיקוד באמונתו. צר לי לראות שבשעה שעם ישראל כולו עומד נגד האויב ישנם ארגונים המבקשים לקדם ריב ומדון. בעזרת השם ננצח".

מח"ט גבעתי, אל"מ עופר וינטר, פרסם בשבוע שעבר "דף קרבי" ללוחמי החטיבה, הערוכים בשטחי כינוס ומוכנים בכל רגע לצאת לפעולה קרקעית התקפית ברצועת עזה.

הדף הקרבי הסתיים בפסקת התפילה הבאה:

"אני נושא עיני לשמיים וקורא עמכם 'שמע ישראל ה' אלוקינו ה' אחד'. ה' אלוקי ישראל היה נא מצליח דרכינו אשר אנו הולכים ועומדים להילחם למען עמך ישראל כנגד אויב המנאץ שמך. בשם לוחמי צה"ל ובפרט לוחמי החטיבה והמפקדים. עשה ויתקיים בנו מקרא שכתוב 'כי ה' אלוקיכם ההולך עמכם להלחם לכם עם אוייביכם להושיע אתכם' ונאמר אמן 'יחד ורק יחד ננצח'".

בעקבות הדברים הותקף וינטר על ידי פעילי ארגונים חילוניים לחופש דת.

סמנכ"ל חדו"ש, שחר אילן, טען בסוף השבוע, כי הדף הקרבי של וינטר הוא "מסמך דתי אמוני שאינו תואם את האופי החילוני שצריך להיות לצבא ממלכתי. חייבים לזכור שחיילי צבא הגנה לישראל מקבלים פקודות מממשלת ישראל, מראש הממשלה ומשר הביטחון, ולא מסמכות אלוהית עליונה גם אם חלקה מאמינים בה".