מה עושים נכים שצריכים להגיע למקלטים?

בעמותת 'קו לחיים' מפעילים מועדניות ממוגנות בדרום עם פעילויות, המשמשות ילדים הסובלים מנכויות קשות ומורכבות.

יעל רון , ט"ו בתמוז תשע"ד

במעדונית בבאר שבע
במעדונית בבאר שבע
קו לחיים

האזעקות שנשמעות לא נעימות לאף אחד, אך הן קשות יותר לאנשים בעלי מוגבלויות וצרכים מיוחדים, שאינם מצליחים לשמוע את האזעקה, לראות את דרכם למרחב המוגן או להגיע למרחב בעצמם במהירות הנדרשת.

בעמותת 'קו לחיים' המטפלת בילדים ובבוגרים הסובלים מנכויות קשות ומרכבות, החליטו להפעיל מועדוניות בדרום, שמשמשות את אותם ילדים ולבני משפחותיהם כמקום מפלט והתרעננות בימים אלו.

"'קו לחיים' מצילים אותנו בכל שנה ועל אחת כמה וכמה בימים המתוחים האלה, שבהם בנוסף על המצב הביטחוני הקשה, אנחנו מתמודדים עם הקשיים הבריאותיים של הילדים וצרכיהם המיוחדים", אומרת רונית, אמו של אחד החניכים. "129 ילדים נכים מתגוררים כיום במרחב דרום, באזור חוף אשקלון, נתיבות, אשדוד, יבנה, אשכול וישובי הסביבה, העמותה מאפשרת לכולם להתרענן במועדוניות שלה, מה שמאפשר אורך נשימה לילד ולכל המשפחה".

רק בשבת האחרונה, הוציאה העמותה 40 מחניכיה לסוף שבוע ארוך בשכונת גבעת זאב בירושלים, ובמהלך השבוע הזה עתידים לצאת חניכים לנופשון בן 5 ימים שיערך גם הוא באזור ירושלים ויכלול כניסה לסופרלנד, סיור בירושלים, בריכה, חווה טיפולית וסדנאות יצירה.

ההערכות לסוף השבוע והנופשונים כוללת הסעות מיוחדות, גיוס מתנדבים שיטפלו בילדים, צוותים רפואיים, אוכל, שתיה, תרופות ועוד משאבים רבים המושקעים בעניין. כל סיוע יתקבל בברכה גדולה, על מנת שלאותם ילדים יהיה תחושה של ביטחון ושלווה בימים קשים אלו.