רוני דניאל: החמצה ישראלית

הפרשן הצבאי של ערוץ 2 מותח ביקורת חריפה על הדרג המדיני שהפסיק את מבצע "צוק איתן" בטרם הוכרע החמאס.

עוזי ברוך , י"ז בתמוז תשע"ד

רוני דניאל
רוני דניאל
צילום: פלאש 90

ביקורת חריפה לא רק מצד פוליטיקאים. הפרשן הצבאי של ערוץ 2, רוני דניאל, מותח ביקורת חריפה על הדרג המדיני שנענה להצעה המצרית להפסיק את הלחימה בחמאס.

דניאל לא מופתע מהמשך הירי הבוקר למרות החלטת הקבינט וטוען כי חמאס לא הוכרע וכי ההחלטה לעצור את המבצע דווקא עכשיו היא החמצה ישראלית, כלשונו.

"אני חושב שבתוך המטכ"ל, בפיקודים ובזרועות חושבים שלא היה נכון לקבל את הפסקת האש כפי שהיא מתנהלת ונכון היה להמשיך כדי להעמיק את הפגיעה בחמאס", אמר דניאל. 

לדבריו, דווקא בימים אלה זוכה חמאס ל"כתף קרה" מצד מדינות רבות בעולם בשל פעילותו נגד אזרחי ישראל, העולם הערבי עסוק בצרותיו שלו ואין שום לחץ מצד העולם לעצור את ישראל מלהנחית מכה אמיתית לחמאס.

בתוך כך המחבלים ממשיכים ביתר שאת בירי מרצועת עזה. מטחי רקטות נורו הבוקר אל אזור אשדוד, אשקלון שדרות וקריית מלאכי. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. מערכת "כיפת ברזל" יירטה לפחות רקטה אחת. אחרי השעה 10:00 נורו 3 רקטות מרצועת עזה אל היישובים הסמוכים. איש לא נפגע ולא נגרם נזק.

אמש (ב') נורו רקטות בין השאר אל באר שבע, אל אשקלון ואל היישובים הסמוכים לרצועה. 2 ילדות ביישוב לקייה נפצעו. ילדה בת 11 שנפצעה מרסיסי רקטה, עדיין מאושפזת במצב קשה בטיפול נמרץ בבית החולים סורוקה בבאר שבע. השתפר מצבה של אחותה, בת 13, והוא מוגדר כעת "קל".

מבית החולים סורוקה נמסר על שיפור במצבו של תושב באר שבע בן 83 שנפל ונחבל בראשו בעת שמיהר למרחב המוגן. הוא נושם בכוחות עצמו, ומצבו יציב. אתמול נפצע חייל צה"ל באורח קל עד בינוני מפצצת מרגמה שהתפוצצה בחבל אשכול, וילד נפצע קל מרסיסי זכוכית באשדוד.