נחנך המבנה המפואר של הרבנות הראשית לרוסיה

במעמד רב רושם, נחנך המבנה החדש והמפואר של "הרבנות הראשית לרוסיה", בנשיאות רבה הראשי של רוסיה, הרב לאזאר.

חיים לב , י"ח בתמוז תשע"ד

נחנת בית הרבנות ברוסיה
נחנת בית הרבנות ברוסיה
אלי סגל

במעמד רב רושם, נחנך המבנה החדש והמפואר של "הרבנות הראשית לרוסיה", בנשיאות רבה הראשי של רוסיה, הרב לאזאר.

הבניין החדש והמפואר, שבנייתו הושלמה זה עתה, יאכלס בתוכו את כל מחלקות הרבנות הראשית לרוסיה, הפזורים כיום במקומות רבים מחוסר מקום. המעבר יאפשר הענקת שירות רחב יותר לפניות הרבות המגיעות מדי יום ביומו אל משרדי הרבנות, ויתרחב הסיוע לעשרות רבני ערים בכל רוסיה ומאות ראשי הקהילות היהודיות ברחבי המדינה.

הרבנות הראשית של רוסיה קנתה מקום של כבוד בכותל המזרח של חשובי הרבנויות ובתי הדין בעולם, בזכות העומד בראשו רבה של רוסיה הגאון רבי בערל לאזאר, ולצדו הדיינים הרב שניאור זלמן הכהן קאהן והרב ישראל בירנבוים, רב ועד הכשרות הרב יוסף יצחק מרזל ורב השוחטים הרב יצחק הכהן קוגן.

הרבנות הראשית של רוסיה מפעילה כיום בהצלחה רבה: בית דין לדיני תורה, אגף נישואין, בירורי יהדות, מחלקת הכשרות, ועד השחיטה, מכון שעטנז, כולל הוראה, פיקוח מקוואות ועוד.

הראשון לציון - הרב יצחק יוסף, רבה הראשי של תל-אביב - הרב ישראל מאיר לאו, זקן רבני אירופה ורבה של קהילת "שומרי הדת" באנטוורפן - הרב דוד משה ליברמן והרב הראשי הרב לאזאר, כובדו בקביעת המזוזות בפתחים הראשיים של הבניין.

הרב יוסף שיתף את חברי הבד"ץ של מוסקבה ואת הרבנים חברי נשיאות מועצת רבני אירופה, במספר דוגמאות שאירעו לאחרונה בענייני קידושין וגירושין, שמהן ניתן ללמוד על גודל האחריות שיש לדיין בבואו לדון ולהורות. הוא גם שיבח את שיתוף הפעולה הפורה בין הרבנויות של ישראל ורוסיה, שהביא לתנופה האדירה ולפריחה המחודשת של יהדות רוסיה.טוען....