אופ"א הודיעה: "לא יתקיימו משחקים בארץ"

אופ"א הודיעה באופן רישמי כי נכון לעכשיו ובשל המצב הבטחוני לא יתקיימו משחקי הישראליות במסגרות האירופאיות בארץ. הקבוצות יפגעו?

נרי וייס , י"ט בתמוז תשע"ד

אצטדיון טדי. יארח בקרוב?
אצטדיון טדי. יארח בקרוב?
צילום: פלאש 90

חזרנו אליך, קפריסין. אחרי 12 שנים, שוב חוזרות הקבוצות הישראליות לשחק באצטדיונים של האי השכן.

בשל המצב הביטחוני בארץ והירי הבלתי פוסק על כל חלקי הארץ, הודיעה אופ"א באופן סופי כי שלוש הקבוצות הישראליות, מכבי והפועל תל אביב והפועל באר שבע, לא יוכלו לקיים את משחקיהן במסגרות האירופאיות במדינה.

על כן נשלחו שלוש הקבוצות לבחור מגרש אחר בו יקיימו את משחקיהן, ואלה בחרו ממש כמו מכבי חיפה לפני 12 שנים, באצטדיונים של האי השכן שיארחו את משחקיהן עד שיחזור השקט למדינה.

כזכור, שלוש הקבוצות הישראליות מתמודדות במסגרות האירופאיות כשמכבי תל אביב מתמודדת על ההעפלה למפעל ליגת האלופות היוקרתי, ואילו השתיים האחרות מתמודדות על העפלה אל הליגה האירופית השניה בחשיבותה.

שלוש הקבוצות היו צריכות לארח את המשחק הראשון שלהן פה בארץ, אך בשל המצב הביטחוני החליפו בייתיות עם הקבוצות שממול, בתקווה שעד למשחק הגומלין ביניהן יחזור השקט והביטחון לאזרחי ישראל ולמדינה ויוכלו לארח את המשחק השני באצטדיונם הביתי. אך כאמור, השקט לא חזר ושלוש הקבוצות הונחו ע"י אופ"א לארח את משחקיהן באצטדיונים אחרים.

מכבי תל אביב כבר שיחקה את משחקה הראשון במסגרת מוקדמות ליגת האלופות מול סנטה קולומה האנדורית. הצהובים מתל אביב גברו בקושי על האנדורים החלשים בתוצאה 0:1 משער של ראדה פריצה בדקה ה-63. היום ישחקו שתי הקבוצות הנוספות, הפועל תל אביב והפועל באר שבע מול יריבותיהן אסטנה וספליט, במוקדמות הליגה האירופית. 

בשבוע הבא יתקיימו משחקי הגומלין, ומעניין יהיה לראות אם יצליחו הקבוצות הישראליות להתגבר על חוסר הבייתיות שלהן באי השכן ואם המצב הבעייתי לא יחבל במאמציהן לעלות לשלב הבא במסגרות האירופאיות.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il