מפקדים בכירים: תחושת תבוסתנות

מורת רוח בקרב מפקדים בכירים בצה"ל מהחלטת הדרג המדיני למנוע מצה"ל לפעול נגד חמאס מתוך הרצועה. "חיל האוויר לא יכריע ארגון טרור".

עוזי ברוך , י"ט בתמוז תשע"ד

טנק מרכבה סימן 4
טנק מרכבה סימן 4
דובר צה''ל

העיתון ניו-יורק טיימס פירסם מפי גורם רשמי בצה"ל כי יש סבירות גדולה מאוד לפעולה קרקעית בעזה. הוא הוסיף כי צה"ל יוכל להשתלט על הרצועה בתוך כמה ימים או שבועות.

בתוך כך לערוץ 7 נודע כי מפקדים בכירים בצה"ל זועמים על הדרג המדיני המונע מהם להיכנס לתוך רצועת עזה כדי להילחם במחבלי החמאס.

"התחושות הן קשות", צוטט אחד המפקדים, "היינו בסרט הזה במלחמת לבנון השנייה בראשותו של דן חלוץ. במשך ימים ארוכים נמנע מהכוחות הרגליים להיכנס לשטח לבנון ועד שהתקבל אישור אבד המומנטום", אמר אחד הקצינים.

"למפקדים ולחיילים קשה לראות את אזרחי ישראל מתגוננים מול מתקפת החמאס. צה"ל צריך להגן על אזרחים ולא להיפך. תפקידו של צה"ל הוא להילחם בארגוני הטרור ולהכריע אותם. ההתמהמהות של הדרג המדיני היא דבר מטורף", אמר הקצין.

לדבריו, חיל האוויר לא יכול להכריע ארגון טרור, "רק כוחות רגליים יכולים להביא לניצחון על החמאס. על צה"ל להיכנס לעזה, לחסל את מחבלי החמאס, את מחסני הרקטות בבתי הספר, במסגדים ובבתי החולים, להרוס מנהרות וחבל על כל יום שחולף".