13 פירי מנהרות אותרו ע"י לוחמי חטיבת גבעתי

כוחות מחטיבת גבעתי איתרו 13 פירי מנהרות אמל"ח. אחר הצהריים טילים לעבר תל אביב, השרון, אשקלון ואזור אשדוד.

עוזי ברוך , כ' בתמוז תשע"ד

IDF tank near Gaza border
IDF tank near Gaza border
Flash 90

אזעקות נשמעו אחר הצהריים (שישי) בכל רחבי גוש דן והשרון. דווח על לפחות שני יירוטים של כיפת ברזל באזור תל אביב. דקות ספורות לאחר מכן נשמעה אזעקה גם באשדוד והסביבה, וארבע רקטות יורטו על ידי מערכת "כיפת ברזל".

אישה כבת 40 נפצעה מזכוכיות שהתנפצו בגן יבנה ושלושה נפגעו באורח קל שנחבלו בדרכם למרחב מוגן באשדוד, קרית אונו ורמת גן. טופלו גם כמה נפגעי חרדה.

כוחות מחטיבת גבעתי הפועלים ברצועת עזה איתרו 13 פירי מנהרות של אמצעי לחימה בשליטת ארגוני הטרור. במהלך הפעילות המבצעית הרגו חיילי החטיבה שלושה מחבלים ששהו במנהרה. 

מח״ט גבעתי, אל״מ עופר וינטר, אמר לפני זמן קצר "החל מאתמול בלילה כוחות של חטיבת גבעתי בשיתוף פעולה עם כוחות שיריון והנדסה החלו במתקפה כנגד יעדי טרור של החמאס.

כוחות החטיבה איתרו עד כה פירי מנהרות התקפיות והרגו מחבלי חמאס בהיתקלויות שונות. חטיבת גבעתי תמשיך לעמוד בקו הקדמי ולפעול בנחישות להגנה ומתן ביטחון לתושבי ישראל".

כוחות גדולים של צה"ל ממשיכים לפעול בעזה מאז החל המבצע הקרקעי אמש. במהלך חילופי האש עם ארגוני הטרור חיסלו לוחמי צה"ל לפחות 17 מחבלים והצליחו לעצור 13 מחבלי טרור - שבחקירתם התברר כי הם פעילים ביחידה הרקטית של חמאס.

במהלך פעילות של חטיבת הצנחנים איתרו הלוחמים 8 פירי מנהרות. כוח של החטיבה נתקל במחבל וביצע ירי לעברו. באחת ההיתקלויות בדרום רצועת עזה זיהה כוח שיריון שני מחבלים שמתכוננים לביצוע ירי נ.ט וביצע לכיוונם ירי מטנקים. זוהתה פגיעה. מתחילת הפעילות, תקף צה"ל יותר מ-150 מטרות טרור ברחבי רצועת עזה.טוען....