המחבלים הצטיידו באזיקונים ובחומר הרדמה

המחבלים שחדרו לשטח ישראל הבוקר הצטיידו באמצעי לחימה רבים ובציוד שנועד לסייע להם בחטיפת אזרחים.

ניר הר זהב , כ"א בתמוז תשע"ד

האמל"ח שנתפס
האמל"ח שנתפס
דובר צה"ל

בצה"ל חוקרים את האירוע הקשה בו ניסו מחבלים לחדור לשטח ישראל ולבצע פיגוע חטיפה.

ערוץ 2 דיווח כי בשטח נמצאו אזיקונים ובקבוקים עם חומרי הרדמה לצד מאגר נשק רב - אמצעים המעידים כי המחבלים רצו לחטוף אזרחים ולהעביר אותם לרצועת עזה.

מהתחקיר הראשוני עולה ששמונה או תשעה מחבלים חדרו מהרצועה ונכנסו דרך המנהרה לעומק של כמאה או מאתיים מטרים לתוך הצד הישראלי. לאחר יציאתם מהמנהרה הם ניסו לאתר מטרות שאפשר לפגוע בהן והבחינו בסיור המתקרב.

הם בחרו בו כמטרה, ארבו לכוח ופתחו באש לעבר הג'יפ הראשון. מהירי הזה נהרגו הקצין אמוץ גרינברג והחייל אדר ברסנו, והחיליים הנוספים בכוח - בג'יפ זה ובגיפים הסמוכים - ירדו מכלי הרכב והסתערו על המחבלים. אחד מהמחבלים נהרג מהירי, והשאר ככל הנראה מצליחים להימלט בחזרה לעזה.

דובר צה"ל, תא"ל מוטי אלמוז, הביע השתתפות בצער המשפחות: "היום ניסו לבצע פיגוע נגד חיילים ואזרחים, ולמרבה הצער היו לכוחותינו נפגעים. המנהרות האלה אינן מנהרות מסתור או מחבוא - חמאס תכנן לבצע חטיפות באמצעות המנהרות ולפגוע ביישובים ובבסיסי צה"ל".

אלמוג הדגיש כי צה"ל ממשיך "לפעול בעוצמה רבה מאוד במאמץ היבשתי כדי לשלול יכולות אסטרטגיות שחמאס פיתח במשך שנים רבות. במסגרת הפעולות אנחנו מפרקים את מערכת המנהרות של חמאס כדי לנסות ולהשיג הישג".