מובטלים בדרום לא חייבים להתייצב בלשכה

לשכות התעסוקה בקו 40 ק"מ יישארו פתוחות – אך מבקשי העבודה אינם מחויבים להתייצב. זכויותיהם יישמרו גם ללא התייצבות בלשכה.

אורלי הררי , כ"ב בתמוז תשע"ד

רוצו להירשם. לשכת התעסוקה
רוצו להירשם. לשכת התעסוקה
פלאש 90

בדיון אשר התקיים בנושא התייצבות דורשי עבודה בלשכות התעסוקה במהלך מבצע "צוק איתן" החליט שר הכלכלה, נפתלי בנט כי לשכות התעסוקה בקו ה- 40 ק"מ יישארו פתוחות ויספקו שירותים לדורשי עבודה ומשק לשעת חירום, אולם החל מהיום, תבוטל חובת ההתייצבות, זאת בכדי להקל על תושבי הדרום.

לאור דיווחו של מנכ"ל שרות התעסוקה, בועז הירש, על מאות פניות בימים האחרונים מצד דורשי העבודה בבקשה להקל עליהם לאור המצב הביטחוני, החליט השר בנט כי יש לשמור על זכויות מבקשי העבודה גם ללא התייצבות בלשכות התעסוקה במהלך המבצע. משמעות ההחלטה הינה המשך הזכאות של דורשי עבודה לדמי אבטלה והבטחת הכנסה, גם אם הם לא התייצבו בלשכה.

במהלך הדיון, עלתה גם הסוגיה של דורשי עבודה בדרום, אשר לא התייצבו בלשכות התעסוקה עד כה – החל מתחילת המבצע. גם כאן הנחה שר הכלכלה את מנכ"ל שירות התעסוקה לשמור על זכויותיהם.

בהתאם להנחיית השר, הודיע שירות התעסוקה כי אזרחים התובעים קצבת אבטלה והבטחת הכנסה, ואשר נדרשו עד כה להתייצב בלשכות הנמצאות באשדוד, באר שבע, נתיבות, אשקלון ושדרות, קריית גת, קריית מלאכי, יבנה, אופקים ורהט, אינם חייבים בהתייצבות בלשכה עד לתום המצב המיוחד או עד להודעה אחרת וזכויותיהם תישמרנה כחוק.

יובהר כי לשכות אלו ישארו פתוחות ויסייעו לכל דורש. הנחיה זו חלה גם על דורשי עבודה אשר מקום מגוריהם הינו בטווח ה -40 ק"מ והנדרשים להתייצב בלשכות אשר אינן בטווח ה- 40 ק"מ. פרטים ניתן לקבל באתר שירות התעסוקה, דף הפיייסבוק ובמוקד הטלפוני של שירות התעסוקה.