"חוד החנית בשעת חירום"

סגן השר בן דהן לראשי מועצות דתיות החדשים: "אנחנו חוד החנית של קידוש השם. גם בשעת חירום אנחנו נמשיך לספק שירותי דת לאזרחים".

אורלי הררי , כ"ב בתמוז תשע"ד

סגן השר בן דהן בכנס ראשי מועצות דתיות
סגן השר בן דהן בכנס ראשי מועצות דתיות
לשכת סגן השר

הבוקר החל כנס ראשון מסוגו במשרד לשירותי דת, כנס קבלת פנים והכשרה של ראשי המועצות הדתיות שמונו על ידי סגן השר לשירותי דת, הרב אלי בן דהן, ונכנסו לתפקידם בחודשים האחרונים.

סגן השר אמר לראשי המועצות הדתיות "אני שמח לראותכם כאן, אתם חוד החנית של המהפכה בשירותי דת שמביאה לאזרחי ישראל בשורה של שירות מאיר פנים וידידותי, יעילות וקידוש השם.

אני לא יכול להתעלם מהמציאות המתוחה שאנו נמצאים בה. למרות שאנו תחת ירי הטילים שירותי הדת ממשיכים וכולנו נותנים לאזרחים תחושה של שגרת חיים. אני מאחל לפצועים רפואה שלמה ולמשפחות שאיבדו את יקיריהן את תנחומיי. אגיע השבוע לדרום כדי לבחון את המצב שוב. אנחנו עומדים מול אויב אכזר, ארגון טרור שלא בוחל באמצעים". 

לדבריו "ניתנה לנו הזכות להיות משרתי ציבור של העם כולו כלל המגזרים בכל הארץ. מה שמוטל עלינו הוא להפוך את שירותי הדת למקדשי שם שמיים, ידידותיים ומאירי פנים, אתם חוד החנית של המהלך הזה.

רוב הציבור בישראל מעוניין בשירותי הדת, מעוניין להיות מחובר למסורת מבית סבא וסבתא מרגיש שהוא חלק משרשרת הדורות והוא רואה בכם כתובת לעניין הזה. אנחנו פועלים כולנו, לגרום לכל אחד ואחת בציבור הישראלי להרגיש שאנחנו כתובת בשבילו". 

יו"ר חבר המועצות הדתיות, שלמה תנעמי בירך את סגן השר הרב בן דהן ואלחנן "זו פעם ראשונה שנערך כנס מסוג זה לראשי מועצות דתיות חדשים. נבחרתם על פי אמות מידה גבוהים מאוד. כראשי מועצות עליכם להרים טלפון אל הבלנית בסוף יום העבודה כדי לדרוש בשלומה". 

בסוף השבוע שלח סגן השר איגרת לכלל ראשי המועצות הדתיות בארץ בה הוא מחזק את ידיהם ומנחה אותם כיצד לפעול בשעת חירום.

ראשי מועצות דתיות נבחרים שמונו עד כה: אור יהודה- דני שמואל, אזור- זכריה שרר, בת ים- נריה מגנזי, גבעת זאב- שרון דניאל, גני תקווה- משה אלקובי, גבעת שמואל- יעקב רייכר, גליל תחתון- גרשון לוי, גולן- יצחק (איקה) נס, טירת הכרמל- רוני אליהו, יהוד- שימי בונפיל, כנורות עמק הירדן- יוסי בן חור, כפר פינס מנשה- נחמיה כהן, מעלה יוסף- ניסים רובין, מרחבים- שמעון שדה, צפת- בני לגזיאל, קדומים- ברויאר, ראשון לציון- דוד שילה, ראש פינה-גבריאל בן שימול, רעננה- אריה פרידמן, שדות נגב- בני גינצבורג, שומרון- משה כהן.