לפיד בבאר שבע: יום לחימה קשה, לא נירתע

שר האוצר ביקר את החיילים המאושפזים בבית החולים סורוקה. "זה מבצע הכרחי ואם צריך אנחנו נרחיב אותו".

עדו בן פורת , כ"ב בתמוז תשע"ד

השרים לפיד ופירון
השרים לפיד ופירון
פלאש 90

שר האוצר, יאיר לפיד, ביקר היום (ראשון) בבאר שבע יחד עם שר החינוך הרב שי פירון.

בתחילה ביקרו השרים את החיילים שנפצעו בעזה ואושפזו בבית החולים סורוקה בעיר, ביניהם מח״ט גולני, אל״מ רסאן עליאן, וחיזק את ידיהם וידי משפחותיהם.

השניים ביקרו גם את חטאם אל וואד'ג, אלמנתו של עודה אל וואד'ג (30) שנהרג בסוף השבוע מירי טילים אל שטח ישראל. חטאם ושני ילדיה נפצעו ומאושפזים בבית החולים סורוקה. בני המשפחה מתגוררים בפזורה הבדואית, סמוך לדימונה.

''זה יום לחימה קשה וזה לא ירתיע אותנו", אמר השר לפיד. "זה מבצע הכרחי ואם צריך אנחנו נרחיב אותו. עד עכשיו זיהינו וחשפנו 36 פירי מנהרות, 6 מנהרות כולל מנהרות תקיפה לתוך שטח ישראל. פעלנו בעזה הלילה במאות מקומות ותקפנו מאות מטרות טרור ברצועת עזה ואנחנו נמשיך ונרחיב ונסיר את האיום מעל תושבי מדינת ישראל ומעל תושבי הדרום.

שר האוצר הדגיש כי "לא נגיע למצב שבו יוצאים ממנהרה מחבלים חוטפים או מפוצצים בתי ילדים באחד היישובים פה. הביקור הזה אצל הפצועים הוא יותר מחזק מכל דבר אחר מפני שהם אומרים לנו שוב שאנחנו צריכים להמשיך ולסיים את המשימה ואנחנו נמשיך ונסיים את המשימה".

שר החינוך הרב פירון סיפר בתום הביקור כי "פגשנו את הפצועים, והתרגשנו לראות את הרצון שלהם לחזור לשדה הקרב. החיילים שלנו מלאי מוטיבציה, ואני בטוח שאנחנו ננצח גם במלחמה הזו. צה"ל הוא צבא מוסרי שנלחם כדי להציל ילדים לעומת החמאס, צבא מחבלים, שמטרתו להרוג ילדים. אנחנו נחושים לבער את הרוע ולחסל את כל אותם מחבלים מלאי השנאה".

לאחר סיום הביקור בבית החולים סורוקה המשיך שר האוצר לביקור בחמ״ל עיריית באר-שבע, שם סקר בפניו ראש העיר רוביק דנילוביץ' את היערכות העיר באר שבע בזמן חירום.

״אני מודה לשר האוצר, ח״כ יאיר לפיד, על ביקורו בבאר שבע. אני מברך את השר על המהלך המהיר המתגבש, לפיצוי המגזר העסקי, לרבות העסקים הקטנים והבינוניים. מדינת ישראל בעיצומה של מערכה מורכבת, ועל כולנו מוטל התפקיד לנהוג באיפוק ולאפשר לדרג המדיני והצבאי לעשות המוטל עליהם", סיכם דנילוביץ'.