אריה יצחקי: חייבים לפגוע בראש הנחש

יצחקי קורא לרשויות המודיעין להכות בקטאר שמממנת את החמאס, "המנהרות והטילים - זה הכול מהכסף שלהם".

בני טוקר , כ"ו בתמוז תשע"ד

בחסות קטאר? חיילי חמאס מתרגלים.
בחסות קטאר? חיילי חמאס מתרגלים.
פלאש 90

אריה יצחקי

ההיסטוריון הצבאי, אריה יצחקי, סבור שלצד חיסול החמאס בעזה, יש לפעול מיידית כנגד הנסיכות הקטארית שמממנת את החמאס.

"אנחנו עסוקים מזה 17 יום בפגיעה בחמאס, שהוא בעצם ארגון טרור סוג ב', כי ארגון הטרור האמיתי זה מי שמפעיל את החמאס וזו הזרוע המדינית שיושבת בדוחה שבקטאר, שם יושב חלאד משעל. מי שמממן את החמאס זו האמירות בקטאר ששייכת לטרוריסט האמיר תמים בן חמד אאל ת'אני שמפעיל את כל ארגוני הטרור האיסלאמים בעולם", אמר לערוץ 7.

יצחקי טוען כי מדובר באחת המדינות העשירות בעולם, "כדאי שעם ישראל יבין מה קורה פה, החמאס קיבל מקטאר בשנה האחרונה 600 מליון דולר, זה הכסף שנועד לחפירת המנהרות, קניית הנשק ורמת החיים הגבוהה של הנהגת חמאס שמטיילת בעולם במלונות פאר ומסעדות יוקרה".

לדבריו הכסף הגדול מאפשר לקטארים לרכוש ידידים כמו ארה"ב, "הקטארים מאוד מתוחכמים, יש להם בסיס אמריקני ענק שהם בנו לארה"ב, השייח אאל ת'אני גם עשה עסקת נשק עם ארה"ב ורכש מהם נשק מתוחכם ומסוקי תקיפה במיליארדי דולרים".

יצחקי סבור שזרועות המודיעין הארוכות של ישראל צריכות לקדם מבצעים חשאיים בקטאר, "צריכים לפעול נגד האמירות עצמה, זה דורש תעוזה, צריך להראות לאמיר, שהטרור העולמי גורם לו להיות בסכנה. אמנם מאז פרשת מבחוח, העסק במוסד קצת נרגע. אבל יש כל מיני דרכים כמו התפוצצויות מסתוריות באתרים שלהם, ושל אל ג'זירה, פגיעה בכלכלה הקטארית באמצעות תקלות ושרפות במתקני הנפט והגז, ודי לחכימא ברמיזא. בלי הנפט והגז הם יהיו בבעיה קשה".