דיווח: חמאס קונה טילים מצפון קוריאה

ה"טלגרף" הבריטי מדווח כי חמאס מנסה לרכוש מקוריאה הצפונית רקטות וציוד תקשורת על מנת להמשיך ולהילחם בישראל.

ניר הר זהב , כ"ט בתמוז תשע"ד

מחבלי חמאס. עזה
מחבלי חמאס. עזה
פלאש 90

ה"טלגרף" הבריטי מדווח כי חמאס מנהל משא ומתן לרכישת טילים וציוד חדיש עם קוריאה הצפונית.

על פי הדיווח, מחבלי חמאס מנהלים משא ומתן על עסקת נשק חדשה עם צפון קוריאה לטילים ולציוד תקשורת, שיאפשר להם להמשיך את המתקפה נגד ישראל.

גורמי ביטחון אומרים, על פי הדיווח, כי העסקה בין חמאס וצפון קוריאה היא בשווי של מאות אלפי דולרים. גורמים רשמיים בחמאס כבר העבירו מקדמה ראשונית כדי להבטיח את העסקה, וכעת הם מקווים שצפון קוריאה תעביר בקרוב את המשלוח לעזה.

"חמאס מחפש באמצעות דרכים שונות לחדש את מלאי הטילים", הסביר גורם ביטחוני. "צפון קוריאה היא מקום מובן מאליו לחפש אספקה אמר והבירה של המדינה פיונגיאנג מוכרת כבעלת קשרים הדוקים עם מספר קבוצות אסלאמיות מיליטנטיות במזרח התיכון".

בעיתון מצויין כי מערכת היחסים בין חמאס וצפון קוריאה החלה בשנת 2009 כאשר אמצעי לחימה רבים נתפסו על מטוס מטען שנאלץ לבצע נחיתת חירום בשדה התעופה בבנגקוק. החוקרים גילו כי "מחסן הנשק" היה מיועד לאיראן, שתיכננה להעביר את המשלוח לחיזבאללה בלבנון ולחמאס בעזה.

בדיווח נאמר עוד כי מפקדי צבא ישראליים מאמינים כי מומחים מצפון קוריאה ייעצו לחמאס כיצד לבנות את מנהרות התופת נגד ישראל ובכך איפשרו העברת נשק מבלי זיהוי של מזל"טים ישראליים שמצליחים למנוע העברות כאלה על הקרקע.

לצפון קוריאה יש רשת מתוחכמת ביותר בעולם של מנהרות הפועלות מתחת לשטח המפורז עם דרום קוריאה, ובישראל מאמינים כי חמאס למד את השיטה כדי להילחם בישראל.