50 ח"כים: לחקור את זועבי

50 שרים וחברי כנסת ממגוון הסיעות חתמו על פניה ליועץ המשפטי בדרישה לחקור את זועבי בגין סיוע לאויב במלחמה.

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ט בתמוז תשע"ד

מאשימה. זועבי
מאשימה. זועבי
פלאש 90

סגן שר החינוך אבי וורצמן החתים 50 שרים וחברי כנסת ממגוון הסיעות של הקשת הפוליטית על פניה ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין להורות על פתיחה בחקירה נגד ח"כ חנין זועבי.

חברי הכנסת קוראים לחקור את זועבי בגין סיוע לאויב בשעת מלחמה, עבירה שהעונש עליה יכול להגיע למאסר עולם או מוות. הפניה נחתמה על ידי הח"כים עוד לפני הוראת היועמ"ש לפתוח נגד זועבי בחקירה. 

לפניה הצטרפו כיוזמים חברי הכנסת אלעזר שטרן, דוד צור, יו"ר סיעת הבית היהודי איילת שקד, רוברט אילטוב ושמעון סולמון, וחתמו 50 חברי כנסת מ-8 סיעות: הבית היהודי, יש עתיד, ש''ס, התנועה, קדימה ,הליכוד, ישראל ביתנו ויהדות התורה.

הפניה מתבססת על סעיף 99 (א) לחוק העונשין , תשל"ז 1977, אשר קובע, "מי שעשה, בכוונה לסייע לאויב במלחמתו נגד ישראל, מעשה שיש בכדי לסייעו לכך, דינו-מיתה או מאסר עולם."

לדברי וורצמן, "כולי תקווה שהחלטת היועץ המשפטי לממשלה תהיה רק צעד ראשון בדרך לחקירת הבוגדת והמסיתה זועבי בגין אישומים נוספים כמו סיוע לאויב בזמן מלחמה. הגיע הזמן להוכיח לציבור שבוגדים ומסייעים לאויב מקומם לא בכנסת ישראל – פרלמנט המדינה. הגיע הזמן לטפל בסאגת הבגידה של זועבי אחת ולתמיד וזו הסיבה שיזמתי פנייה ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה לפתוח בחקירה בנושא. אני שמח שחבריי לכנסת מכל הקשת הפוליטית מכירים בחשיבות בדבר והצטרפו לפנייה".