זועבי זומנה לחקירה: "לא פנויה"

לחברת הכנסת הערבייה יש לוח זמנים עמוס שמאלץ אותה להודיע כי ''אין לה זמן" לחקירה במשטרה.

בני משה , כ"ט בתמוז תשע"ד

חנין זועבי
חנין זועבי
פלאש 90

חברת הכנסת חנין זועבי זומנה היום (ראשון) לחקירה בחשד להסתה והעלבת עובד ציבור, אלא שלח"כית מבל"ד היו תכניות אחרות.

בערוץ 2 דווח כי אגף החקירות במטה הארצי של המשטרה פנה לנציג מטעמה של זועבי והציע שהיא תגיע להיחקר היום תחת אזהרה. נציגה של זועבי הודיע כי היא "לא יכולה להיחקר היום" וכי "אין לה זמן". לזועבי הוצע להיחקר מחר אולם גם אז אין לה זמן פנוי.

נציין כי במשטרה כבר התגבשה ההמלצה להעמיד את זועבי לדין וחקירתה באזהרה היא עניין טכני בלבד כדי לגבות את גרסתה. החוקרים אספו עדויות והשלימו כמעט את כל רכיבי החקירה.

ההחלטה על פתיחה בחקירה פלילית נגד ח"כ זועבי התקבלה לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין אישר פתיחת חקירה פלילית נגדה.

נזכיר כי שוטר התלונן כי הח"כית הערבייה קראה קריאות גנאי לעברו. על פי תלונתו של שוטר תחנת משטרת נצרת, בעת שסיים לטעון בבית משפט השלום בעיר בדיון בנוגע לחשודים בהפרות סדר, בעודו עומד עם שוטר נוסף באזור בבית המשפט, החלה חברת הכנסת זועבי לקרוא לעברם על פי החשד קריאות גנאי קשות והעלבת עובד ציבור ולהסתה לאלימות.

חבר הכנסת זאב אלקין (ליכוד) יו'ר ועדת החוץ והביטחון בירך ביום שישי האחרון על ההחלטה. ״אני שמח שסוף סוף מערכת אכיפת החוק והמשפט עושה את תפקידה ומתחילה לטפל בסייעני אויב מקרב החכים הערבים. חנין זועבי מכהנת בכנסת רק בגלל שמערכת המשפט הגינה עליה כנגד החלטה צודקת של ועדת הבחירות המרכזית לפסול את מועמדותה לכנסת ישראל.

אני קורא למשטרה ולמערכת משפטית לקדם את החקירה והעמדה לדין במהירות האפשרית! הגיע הזמן לטפל בבוגדים מקרב החכים הערבים ביד קשה! בשום מדינה דמוקרטית לא היו מוכנים לסבול התנהלות כזאת", אמר אלקין.