לא תיפתח חקירה פלילית נגד חנין זועבי

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, רז ניזרי, סבור כי דבריה של זועבי לפיהם חוטפי ורוצחי שלושת הנערים אינם טרוריסטים אינם הסתה לאלימות.

עוזי ברוך , א' באב תשע"ד

מוגנת. ח"כ זועבי
מוגנת. ח"כ זועבי
פלאש 90

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, רז ניזרי, הודיע היום בצהריים (שני) בוועדת הפנים של הכנסת שלא תיפתח חקירה פלילית נגד חברת הכנסת חנין זועבי מבל"ד - זאת לאחר שאמרה שחוטפי שלושת הנערים אינם טרוריסטים.

"מהבדיקה עלה שבכל ההתבטאויות שלה - מצד אחד היא אמרה שהיא לא רואה בחוטפים ארגון טרור אבל מצד שני היא תמיד הסתייגה מפעולת החטיפה", הסביר עורך הדין ניזרי, "הסתייגותה של זועבי היא שיצרה בעצם את הקושי לראות את דבריה כהסתה לאלימות".

זועבי עם זאת תחקר בחשד להסתה לאלימות והעלבת עובד ציבור - זאת בשל קריאות הגנאי שהשמיעה נגד שוטרים בכניסה לבית משפט השלום בנצרת.

ח"כ דני דנון (הליכוד) קרא היום להוציא צו מעצר נגד ח"כ חנין זועבי. דנון כתב בדף הפייסבוק שלו, "ב-2007 זומן ח"כ עזמי בשארה לחקירה, אך לא התייצב. יומיים אח"כ נמלט מישראל. אתמול, יולי 2014, זומנה ח"כ זועבי לחקירה, אך מסרבת להתייצב. אסור לחכות לתרחיש 'בשארה 2'. יש להוציא צו מעצר כנגדה".

בתוך כך, סגן שר החינוך ח"כ אבי וורצמן החתים 50 שרים וח"כים בדרישה לפתוח בחקירה נגד זועבי בגין סיוע לאויב בשעת מלחמה, עבירה שהעונש עליה יכול להגיע למאסר עולם או למוות. לדבריו, "החלטת היועמ"ש היא רק צעד ראשון נגד הבוגדת והמסיתה זועבי".