רוני דניאל: לא פותח את עיתון "הארץ"

הכתב והפרשן הצבאי של חברת החדשות של ערוץ 2, רוני דניאל, לא מתרגש מהביקורת בעיתון "הארץ".

עוזי ברוך , ב' באב תשע"ד

רוני דניאל
רוני דניאל
צילום: פלאש 90

הכתב והפרשן הצבאי של חברת החדשות של ערוץ 2, רוני דניאל, סופג בעת האחרונה ביקורת מחבריו בשמאל בעקבות גישתו הבלתי פשרנית בשידורים שחייבים לנצח את המלחמה מול ארגוני הטרור בחמאס בעזה.

בראיון לגלי צה"ל הצהיר דניאל כי מבקריו לא יסיטו אותו במילמיטר מלומר את מה שהוא חושב. דניאל אמר כי הוא לא נבהל מהביקורת נגדו בעיתון הארץ מאחר והוא אינו קורא ולא מנוי על העיתון כבר כמה שנים.

"ביקורת היא בסדר, אין לי בעיה אתה", אמר דניאל, "אני קצת מאוכזב מכך שמבקרי הטלוויזיה הופכים למשטרת מחשבות. הם לא מנסים להוכיח אותי על שגיאות שאמרתי אלא מנסים להדביק בי סוג של מום".

לדבריו, ההאשמה בכך שהוא "דובר צה"ל בתחפושת" לא נכונה - "במבצע הנוכחי אני אומר דברים בניגוד לעמדת צה"ל, אני חושב שצריכים לעשות פעולה עמוקה יותר", הסביר דניאל, סגן אלוף במיל'.

דניאל סיפר כי כבר לפני מספר שנים, כשעיתונאי "הארץ" גדעון לוי היה מבקר טלוויזיה, הוא החליט לבטל את מנויו ב"הארץ".

"הוא כתב עלי משהו איום ונורא, וכשהתקשרו אלי מהעיתון לגבי ביטול המנוי, אמרתי להם שאין לי בעיה שיכתוב מאמר נגדי, אבל שלא יעשה זאת תחת הכותרת של ביקורת טלוויזיה. לפני כמה ימים ראיתי את לוי מתבכיין בטלוויזיה על זה שמתנפלים עליו, על כך שמותר לשמוע דעה אחרת. שלא יילל עכשיו, כשאני הבעתי את דעתי הוא התנפל עלי כמו משוגע".

דניאל לחם במלחמת ששת הימים, נפצע מרסיסים, בהמשך מונה למפקד פלוגה, לחם במלחמת ההתשה‏ ובמלחמת יום הכיפורים. מאוחר יותר מונה למפקד גדוד מילואים בגולני, שירת כמג"ד‏ וכסמח"ט במילואים.