המבצע נמשך בעוצמה

שר הביטחון יעלון: חמאס ספג אבדות קשות ואיבד נכסים רבים. יש מאות מחבלים הרוגים שאת חלקם הוא מסתיר.

עדו בן פורת , ג' באב תשע"ד

חיילי צנחנים במהלך צוק איתן
חיילי צנחנים במהלך צוק איתן
דובר צה"ל

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, קיים בצהריים (שני) הערכת מצב בהשתתפות צה"ל, שירות הביטחון הכללי, מתאם הפעולות בשטחים ואנשי משרד הביטחון.

"אנחנו ממשיכים בפעולה הצבאית במלוא העוצמה, והלילה נמשכו התקיפות באופן נרחב מאוד", אמר יעלון. ''במקביל אנו ממשיכים להתקדם באופן משביע רצון בטיפול במנהרות הטרור ומוסיפים לגבות מחמאס מחיר כבד מאוד".

שר הביטחון התייחס לנאומו של מוחמד דף, מפקד הזרוע הצבאית בחמאס. "נאום כזה או אחר שמוקלט בחסותם של מתקנים אזרחיים או ילדים ונשים כמגן אנושי לא ישנו את המציאות. והמציאות היא שחמאס ספג אבדות רבות ואיבד נכסים רבים. יש לו מאות מחבלים הרוגים שאת חלקם הוא מסתיר, ותשתיות טרור רבות שהושמדו, בהם אמצעי לחימה, טילים ורקטות, מוסדות, מפקדות, בתי מחבלים ומנהרות''.

"אנו לא מגבילים את עצמנו בזמן או במקום", הבהיר יעלון, ''ומגיעים לכל מקום שידוע לנו על מנהרות או פירי מנהרות, גם אם זה מצריך אותנו להעמיק את הכניסה לתוך שטחים שטרם היינו בהם''.

הוא הדגיש כי כל האפשרויות המבצעיות נמצאות על השולחן וקרא להמשיך לשמור על ערנות ודריכות. "הפעולה מתבצעת ומנוהלת באחריות ובשיקול דעת, ומתוך ראייה של התמונה הכוללת כדי להשיב את השקט והביטחון לדרום בפרט ולשאר האזורים בישראל.

"גם בשעה זו ממשיכים מפקדי וחיילי צה"ל לפעול בעומק השטח לאורך גבול הרצועה, ואני מבקש לחזק את ידיהם. הם עושים זאת במקצועיות, במחויבות ובנחישות. אני מבקש גם לחזק את ידיהם של תושבי הדרום ושל הנהגתם האחראית על העמידה האיתנה".

במקביל שוחח שר הביטחון עם ראשי רשויות ומועצות בדרום, ואמר להם כי "צה"ל מבצע עבודה טובה מאוד כדי לטפל באיום מנהרות הטרור ולהעניק לתושבים שקט וביטחון. מבחינתי זו משימה עליונה להעניק לתושבים ביטחון לשוב לבתיהם בתום הלחימה, ונעבוד על זה ביחד. אתם המפקדים והמנהיגים בשטח, והעובדה שאתם מובילים את הציבור באחריות, בשיקול דעת ובקור רוח, היא זו שמאפשרת לנו להמשיך להכות בחמאס עד שישובו השקט והביטחון".