גם לאבו מאזן יש דרישות: ברגותי וסעאדאת

אבו מאזן מציג דרישות משלו במו"מ עם ישראל - שחרור אסירי הפעימה הרביעית וחברי המועצה המחוקקת שבהם מרואן ברגותי ואחמד סעאדאת.

שמעון כהן , י"ב באב תשע"ד

קריאות לשחרור ברגותי
קריאות לשחרור ברגותי
פלאש 90

לא רק לחמאס יש דרישות במסגרת המו"מ להסדרה מול ישראל.

מסתבר שגם לאבו מאזן, יו"ר הרשות הפלשתינית, יש כמה דרישות ובהן שחרורו של הארכי מחבל מרואן ברגותי הכלוא בישראל לאחר שנידון לחמישה מאסרי עולם בשל מעורבותו בשורת מעשי טרור.

על דרישותיו של אבו מאזן מישראל ניתן ללמוד מדבריו של סגן השר הפלשתיני לענייני אסירים, זיאד אבו-עין, כפי שהובאו בביטאון הרשות הפלשתינית, אל חיאת אל ג'דידה', דברים שתורגמו והופצו בידי איתמר מרכוס, ראש מכון 'מבט לתקשורת הפלשתינית'.

אבו עין מצוטט כמי שמדווח כי "ההנהגה ביקשה לשחרר באופן מיידי את כל האנשים שנעצרו בגדה, בעזה ובירושלים בצל האירועים האחרונים, ושמספרם עולה על 1,500, מפני שכל המעצרים הללו בוצעו באופן סחטני וטרוריסטי על ידי שלטונות הכיבוש".

עוד מדווח העיתון כי אבו עין "הוסיף כי ההנהגה הדגישה את בקשת הנשיא (אבו מאזן) להוסיף להסכם הרגיעה, שעליו הוא עובד בקהיר, גם את [שחרור] הפעימה הרביעית [של האסירים] שנעצרו לפני אוסלו וכן את כלל חברי המועצה המחוקקת, וביניהם חברי הפרלמנט מרואן ברגותי ואחמד סעדאת".

נזכיר כי לסעדאת הכלוא בישראל מיוחס תכנון רצח השר רחבעם זאבי גנדי הי"ד וברגותי שהיה ראש התנזים מואשם במעורבות בשורת מעשי טרור שהמרכזיים בהם הם מעשי רצח של חמישה ישראלים, מעשים שבהם הקשר בינו לבין ביצועם הוכח באופן וודאי.