נשות המגויסים מתקוע ליעלון: די להרס

נשות מילואימניקים מהישוב תקוע שגויסו בצו 8 ללחימה בעזה, דורשות משר הביטחון לעצור את ההרס במאחז תקוע ד'.

שלמה פיוטרקובסקי , ד' באב תשע"ד

פינוי המאחז
פינוי המאחז
צילום: תושב האזור

נשות חיילים הלוחמים בעזה ונשות המילואימניקים שגויסו מתקוע, פנו היום (חמישי) במכתב לשר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, בעקבות הכוונה להרוס את המאחז תקוע ה' שהוקם לזכר שלושת הנערים החטופים שנרצחו.

"בעוד הבעלים שלנו לוחמים בחזית ומסכנים את נפשם על הארץ ,ומיטב בנינו נמצאים בסיכון ממשי בעזה, הבוקר הגיעו כוחות ביטחון רבים ליישוב תקוע במטרה להרוס את תקוע ה'- גבעה שהוקמה לפני כחודש לזכר 3 הנערים היקרים שנרצחו בגוש", כתבו הנשים ליעלון.

הנשים ציינו, כי "הבתים בגבעה יושבים על אדמות מדינה השייכות למדינת ישראל, וליבנו זועק על העוול המתרחש מול ענינו".

"אנו מתמודדות עם הקושי שבגידול הילדים לבד בחופש הגדול יחד עם הדאגה לשלום יקירנו ובזמן כל כך רגיש וקשה לכל עם ישראל, באים להרוס לנו את הבית, חלקים מיישוב תקוע", הוסיפו הנשים, "רק אתמול גייסו את הבעלים שלנו בטענה שחסר כוח אדם לצה"ל וברגעים אלו מאות חיילים 'מבזבזים את זמנם היקר' על ההרס".

"מהיכן אנו אמורות לשאוב את הכוח ולעמוד מאחורי הבעלים/הילדים שלנו שנלחמים ,בעוד המדינה הורסת לנו את כל המוטיבציה וגודעת חיים באיבם. בלי שום רגישות והתחשבות בסיסית", תהו הנשים.

על המכתב חתמו תהילה מקובר, שרה לנדוי , ציפורה קוזוכוביץ, שני לוי, נעמה פרידמן, הודיה יזרעאלי, יפעת רוטנברג, אביבה ישראלי ושרון מיוסט, בשם 32 משפחות שבעליהם גוייסו ו-20 אמהות שבניהם בעזה מהיישוב תקוע.