אנשיו של אבו מאזן בעקבות חמאס -תיעוד

ארגון 'פתח' שהכריז על מלחמה פתוחה נגד ישראל מתרגם את ההכרזה לפיגועי טרור נגד כוחות צה"ל באיו"ש

דלית הלוי , ו' באב תשע"ד

מקבל פנים. אבו מאזן בטקס במוקטעה
מקבל פנים. אבו מאזן בטקס במוקטעה
פלאש 90

ארגון הטרור גדודי חללי אל-אקצה, הזרוע הצבאית של תנועת 'פתח', בראשה עומד אבו מאזן פרסמה סרטון וידאו המתעד (1 באוגוסט 2014) הוצאה לפועל של פיגוע ירי לעבר כוח של צה"ל בישוב אל-ח'דר באזור בית לחם.

בסרטון נראה מחבל חמוש בתת מקלע התופס מחסה מאחורי קיר אבנים סמוך לכביש. ברקע נשמע קול של רכב חירום, כלל הנראה של סיור צה"ל.

המחבל יורה מספר כדורים לעבר הכוח ויורד לתפוס מחסה מאחורי הקיר. את פיגוע הירי מצלמים מספר אנשים מהגג הסמוך, והם משמשים גם כתצפית עבור היורה ומנחים אותו לעזוב את המקום לאחר הירי. הירי בוצע בסביבה עירונית צפופה וסיכן את חיי חיילי צה"ל והתושבים הפלסטינים הגרים באזור ועוברי האורח.

יש לציין, כי ארגון חללי אל-אקצה ביו"ש הכריז לא מכבר על "מלחמה פתוחה" נגד "האויב הציוני". בהודעה מוקלטת מ-23 ביולי הודיעו שלושה פעילים חמושים של הארגון, כי גדודי חללי אל-אקצה לא ישבו עוד בחיבוק ידיים נוכח המתקפה הישראלית ברצועת עזה, וכי בכוונתם להעביר את המערכה ל"עומק הציוני, ובמשתמע בתוך שטח ישראל.

"שפת הדם" היא השפה היחידה שיש להשיב בה על התוקפנות של הציונים, נאמר בהודעה, והודגש כי החוק הבינלאומי מקנה לפלסטינים את הזכות לנהל מאבק מזוין ב"כל האדמות הפלסטיניות".

עוד נמסרה הנחיה לכל היחידות הפועלות תחת הגדודים, ולכל החוליות ביו"ש, לפעול נגד "האויב הציוני" במערכה שבה "כל האופציות פתוחות" ויהיו בה "הפתעות". זו "אינתיפאדה פתוחה", אמר הדובר בשם ההנהגה הכללית גדודי חללי אל-אקצה ביו"ש.