רישיון להרוג

הפורום המשפטי פנה לשר התחבורה לאחר פיגוע הטרקטור בבקשה לדרוש תעודות יושר מנהגי רכבים כבדים. "למנוע אפשרות שרכב יהיה כלי משחית".

עדו בן פורת , ח' באב תשע"ד

נהג נהגים רכב רכבים מכונית מכוניות כביש משטרה
נהג נהגים רכב רכבים מכונית מכוניות כביש משטרה
Thinkstock

בעקבות פיגוע הטרקטור היום (שני) בירושלים, פנה הפורום המשפטי למען ישראל לשר התחבורה ישראל כץ, בבקשה לשנות את התנאים לקבלת רישיון לרכב כבד ולהוסיף תנאי של היעדר רקע עבירות ביטחון.

"על מנת לצמצם היתכנות ל'פיגועי טרקטור' כדוגמת זה שבוצע היום בירושלים, נראה כי יש למנוע ממי שהם בעלי עבר פלילי בעבירות בטחון לקבל רישיון נהיגה על רכב כבד, כגון משאית או טרקטור", כתבה עו"ד הילה כהן בשם הפורום המשפטי.

עו"ד כהן ביקשה מהשר כץ גם להורות על שלילת רישיונו של מי שעבר עבירת בטחון ובידיו רישיון נהיגה על כלי כבד, "כדי למנוע את האפשרות שכלי הרכב עלול יהיה להפוך לכלי משחית", הסבירה. "קבלה של תקנות אלו יכול שתמנע, ולו במעט, אירועים נוספים כאלו חלילה".

סמוך לשעה 13:40 בצהריים פגע מחבל, צעיר תושב הכפר ג'בל מוכבר שנהג בטרקטור, באוטובוס בכיכר זוועהיל בירושלים.

הטרקטור נגח באוטובוס והפך אותו. הולך רגל שהיה במקום נפגע באורח אנוש ולאחר מאמצי החייאה ממושכים נקבע מותו. 6 בני אדם נוספים נפצעו באורח קל.

לוחם יחידת נחשון של שירות בתי הסוהר ושני שוטרים שנקראו למקום בידי אזרחים, ירו במחבל וחיסלו אותו. לוחם יחידת נחשון נפל כשניסה להשתלט על המחבל ופונה במצב קל לבית החולים הדסה בעיר.