בית שמש: ''למצות הדין עם תוקף החייל''

ראש העיר משה אבוטבול: תקיפת החייל היא דבר האסור הן ע"פ החוק והן ע"פ התורה, אני פונה למשטרה שתמצה את הדין בחומרה רבה.

חיים לב , ח' באב תשע"ד

משה אבוטבול
משה אבוטבול
צילום: פלאש 90

עיריית בית שמש ופיקוד העורף קיימו היום (שני) תרגול של מטה החירום העירוני.

התרגול נקבע עוד לפני שהחל המבצע הצבאי כחלק מסדרת תרגולים וימי עיון המתקיימים באופן סדיר בימי שגרה. בתרגול השתתפו 25 חברי מטה החירום העירוני, בראשות ראש העיר משה אבוטבול ומפקד מחוז ירושלים של פיקוד העורף אל"מ שי בלאיש.

במהלך התרגיל סיכם ראש העיר את היערכות ופעילות העירייה במהלך ימי החירום הנוכחיים, וביניהם המבצע לפתיחת המקלטים העירוניים וסיוע לתושבים בהכשרת המקלטים הפרטיים שאינם באחריות העירייה, לאחר שמאז מלחמת יום כיפור לא היה צורך בפתיחת מקלטים בבית שמש.

אבוטבול הודה למתנדבים הרבים שפעלו בשבועות האחרונים וביניהם כאלו שריגשו את כל תושבי העיר, וציין כי בתום ימי הלחימה, תקיים העירייה כנס הוקרה מיוחד שבו יוענקו תעודות הוקרה למתנדבים הרבים.

כמו כן בישר ראש העיר על הקמת "מרכז הפעלה לשעת חירום" חדש ומודרני שנבנה בימים אלו וכמובן גם יהיה ממוגן ברמה הדרושה.

בדבריו ניצל ראש העיר את ההזדמנות כדי לגנות שוב את תקיפת החייל בעיר בשבוע שעבר וציין כי שוחח עם החייל ומשפחתו ואמר להם כי הזדעזע לשמוע על המקרה החמור וכי הוא מגנה זאת בכל תוקף, בפרט בתקופה זו שבה עם ישראל בכלל ותושבי בית שמש בפרט מתאחדים למען חיילי צה"ל.

"אנו בעירייה מתכנסים כל יום לאמירת תהילים ומי שברך להצלחת חיילי צה"ל וכן הקמנו מוקד תפילות מיוחד בתוך המוקד העירוני. תקיפת החייל היא דבר האסור הן ע"פ החוק והן ע"פ דין תורה, אני פונה למשטרת ישראל שתמצה את הדין בחומרה רבה", אמר.

גם בישיבת המליאה שהתקיימה לאחר מכן, העלה ראש העיר את הצעתו של ממלא מקומומאיר בלעיש לקיים טקס הוקרה למתנדבים הרבים שפעלו בימי חירום אלו ולחייל צה"ל בני העיר שנפגעו בעזה, וכן חזר שוב על הודעת הגינוי החמורה לתקיפת החייל.