מפקד חדש לעוצבת 'ברעם'

אלוף-משנה אלון מדנס מונה היום (רביעי) למפקד עוצבת "ברעם", "אתגרים מבצעיים לא קטנים".

ישי קרוב , י' באב תשע"ד

טקס החלפת מפקדים בעוצבת ברעם
טקס החלפת מפקדים בעוצבת ברעם
דובר צה"ל

טקס חילופי מפקדים נערך בפארק גורן שבגליל, במעמד מפקד פיקוד הצפון - אלוף יאיר גולן, מפקד עוצבת "הגליל" - תת-אלוף מוני כץ, מפקדי ולוחמי החטיבה, בני המשפחה ומוזמנים נוספים.

אלוף-משנה אלון מדנס מחליף בתפקידו את אלוף-משנה ציון רצון, שכיהן בתפקיד בשנתיים האחרונות.

מפקד עוצבת "הגליל" אמר כי "יש לעוצבת ברעם אתגרים מבצעיים לא קטנים. אנחנו עומדים בסיום המבצע בו חזינו בסוג של פרומו לאתגרים בגזרה מבצעית זאת. אתגרים מבצעיים מאתגרים שהחטיבה יכולה להם בזכות המפקדים, הלוחמים, ההכנות, התרגילים והאימונים".

מפקד עוצבת "ברעם" אמר כי "במהלך השנתיים האחרונות עסקנו רבות בביצוע בט"ש איכותי, באימון והכשרת כלל כוחות החטיבה הן בבט"ש והן במלחמה, זאת מתוך שתי הבנות חשובות. הראשונה הינה ההבנה ש'מחר מלחמה' – ולכן מה שניתן, עושים היום, כיוון שכלל לא בטוח שתהיה לנו הזדמנות מחר.

השנייה לקוחה דווקא מתוך "שיר לשלום" שכתב יעקב רוטבליט: "אל תגידו יום יבוא, הביאו את היום" – בחטיבה 300 לא מחכים לאף אחד ולשום דבר. חושבים, מתכננים, מחליטים ומבצעים בנחישות וביצירתיות. האחריות הינה על כתפינו ועלינו לנצל כל דקה וכל משאב עד תום. במקצוע שלנו אין תירוצים".

מדברי מפקד עוצבת "ברעם" הנכנס, אלוף-משנה אלון מדנס: "כחטיבה לוחמת בצבא ההגנה לישראל אל לנו לעסוק בנבואות, אלא לעצב מציאות ביטחונית, ולכן לסיום דברי ברצוני להגדיר את מטרתה של חטיבה 300 בשלוש מילים: "מצפון תימנע הרעה".