חמאס מזהיר את תושבי עזה: לא לדווח על הרוגים

במסגרת מכונת התעמולה שלו מזהיר חמאס את תושבי הרצועה ממסירת מידע על מחבלים שנהרגו ב'צוק איתן' על מנת למנוע מישראל שימוש בנתונים.

שמעון כהן , י' באב תשע"ד

לא יגלו מי היה שם
לא יגלו מי היה שם
פלאש 90

באו"ם אמנם נערכים לחקור את פעילותה של ישראל ב'צוק איתן' ועל מעשי החמאס פוסחים שם אבל בחמאס לא לוקחים סיכון וכבר כעת נערכים לשיבוש חקירה אפשרית שכזו.

משרד הפנים של חמאס בעזה מזהיר את תושבי הרצועה ממסירת פרטים אודות מחבלים שנהרגו במהלך מבצע 'צוק איתן'. זאת על מנת למנוע מישראל מידע מודיעיני חשוב. כך מדווח מרכז המידע למודיעין ולטרור.

את הודעת האזהרה פרסמו אנשי החמאס בדף הפייסבוק של משרד הפנים העזתי ובה הבהירו כי ישראל אוספת את פרטי המידע הללו ובכוונתה להשתמש בהם על מנת להצדיק את פעולותיה הצבאיות ברצועה.

מרכז המידע מתרגם את ההודעה: "משרד הפנים והביטחון הלאומי [בעזה] קורא לבני עמנו [הפלסטיני] ולפלגי ההתנגדות להיות ערניים בנוגע לפרסום מידע ותמונות הנוגעים לחללי ההתנגדות ו[לגבי] הזכרת פרטים אודות [נסיבות] נפילתם כחללים ומקומות שבהם הם נפגעו. זאת מאחר שהכיבוש אוסף את כל המידע הזה ואת הדיווחים [אודות החללים] ומשתמש בהם כראיות להצדקת הפשעים שלו נגד האזרחים [הפלסטינים] ו[להצדקת] הרס הבתים וכמו-כן להפקת תועלת מכך במישור הביטחוני. [אנו פונים] במיוחד לפעילי הרשתות החברתיות ואמצעי התקשורת השייכים לפלגי ההתנגדות. אנו איתרנו בשעות האחרונות פרסומים רבים, שבהם פרטים רגישים המזיקים לעמנו ולהתנגדות שלו. יש להימנע מכך, שאזכור מעשי הגבורה של חללינו ושל אנשי ההתנגדות שלנו יהווה סיבה לגרימת נזק גדול יותר, שכן המערכה של עמנו נגד הכיבוש עודנה נמשכת".

במרכז מציינים כי משרד הפנים ברצועת עזה, הנשלט ע"י חמאס, הינו הגוף הממונה על אכיפת מדיניות ההסתרה וההונאה של חמאס החותרת לצמצם את היקף המידע אודות מספרם וזהותם של המחבלים, שנהרגו במבצע "צוק איתן", מתוך מגמה שלא לפגוע בדימוי ה"ניצחון" שמנסה לבסס חמאס. בו בזמן חותרת חמאס להעצים את מספר ההרוגים האזרחים במגמה להכפיש את ישראל ולהפעיל עליה לחצים הסברתיים, מדיניים ומשפטיים במהלך הלחימה ו"ביום שאחרי".

עוד מוסיפים אנשי המרכז ומציינים כי מדיניות זאת של חמאס התבטאה, עד כה, בהימנעות מפרסום נתונים, שיטתיים ומפורטים אודות פעילי חמאס וארגונים נוספים, שנהרגו במבצע "צוק איתן", ובמתן תיאור כוללני של ההרוגים כחללים פלסטינים ויצירת דימוי, שהמדובר באזרחים. ההודעות היום-יומיות שהוציא משרד הבריאות ברצועה, הנשלט ע"י חמאס, משרתות היטב מדיניות זאת.