המהלך המפתיע של הקיץ - גרשון חוזר למכבי ת"א

האם מי שנחשב בעיני אלפי אוהדי הקבוצה הצהובה כמאמן הטוב ביותר ואחראי על השושלת המפורסמת, חוזר למכבי? אם יחזור ישמש כעוזר מאמן.

נרי וייס , ט"ו באב תשע"ד

פיני גרשון. חוזר למכבי?
פיני גרשון. חוזר למכבי?
צילום: פלאש 90

לא, זאת לא טעות וגם לא חלום. לפי הדיווחים בשעות האחרונות, מי שעשוי לתפוס את משבצת עוזר המאמן בקבוצת הכדורסל של אלופת אירופה מכבי אלקטרה תל אביב, הוא לא אחר מאשר פיני גרשון.

גרשון נחשב עד היום, אפילו אחרי הקדנציה המופלאה של דייויד בלאט, כמאמן הישראלי הטוב ביותר. בתואר זה הוא זכה בכבוד ובזכות לאחר שהביא לקבוצה הצהובה מתל אביב שלושה גביעי אירופה ושתי סגנויות גביע אירופה ולמעשה היה זה שהחזיר את כוח ההרתעה מפני מכבי לכל אירופה כולה.

יש שיאמרו כי בלאט הצליח והגיע לאן שהגיע בזכות גרשון. בלאט כזכור שימש במשך כמה שנים כעוזרו של גרשון ואין ספק שמבחינת ידע ואימון לגרשון יש הרבה מה לתת לצהובים מתל אביב, בטח לאור עזיבתו של בלאט והעברת שרביט האימון לגודס החסר ניסיון בליגה של הגדולים.

אמנם גודס אימן בהפועל ירושלים, אך גורמים במכבי חוששים כי המאמן הטרי לא יצליח לשחזר את ההצלחה של קודמיו בתפקיד מאמן מכבי, ולטענתם "כבר מבניית סגל הקבוצה אפשר לראות זאת, גודס קטן על מכבי".

אם סיכום זה ייצא לפועל, אכן יש לתמוהה עליו מאוד: ראשית, מכבי וגרשון נפרדו ברעש גדול, מאז גרשון קוטל בכל מקום את הקבוצה הצהובה. האם השלימו השניים?

שנית, גם בתור מאמן גרשון לא היה מאמן רגיל. עמדת עוזר המאמן מצריכה ניתוחי וידאו, הכנות טקטיות, שיחות מוטיבציה ועוד עבודה "שחורה". האם זה מה שגרשון יסכים לעשות? 

שלישית, אף מאמן לא יסכים לכך שיהיה תחתיו מישהו שיחתור כל הזמן לכיוון עמדת המאמן הראשי. בטח שלא אדם שעומד על שלו כמו גיא גודס. במצב שגרשון ימונה כעוזרו של גודס, אחרי כל הפסד וכל משחק שלא יתאים לרמת הציפיות של האוהדים וההנהלה יעמוד גודס בפני דרישה למנות את גרשון כמחליפו. אם דבר כזה יקרה, זו לא תהיה הפעם הראשונה במכבי שדברים כאלה מתרחשים.

בעונת 2007/8 מונה עודד קטש, הנסיך של מכבי, לעמדת המאמן הראשי של הקבוצה. מיד הוצמד לו "מנהל מקצועי" בדמות צביקה שרף. כל מטרתו של שרף הייתה "להקל על התאקלמותו של קטש כמאמן הראשי". בפועל מה שקרה הוא שתבוסות רבות בליגת העל הישראלית ותוצאות דלות באירופה גרמו לפיטוריו של קטש ולמנויו של שרף כמאמן הראשי. חתירה או לא, כך קרה.

דייויד פדרמן, מבעלי מכבי תל אביב, אישר הערב את הדברים, כשאמר בתכנית הספורט של ישראל בתדר 102FM: "העניין אולי לא סגור פורמלית אבל בעיקרון הוא סגור. גרשון יהיה במכבי".

האם גרשון יסכים לשמש כינור שני לגודס הטירון? האם גודס העקרוני יסכים ללמוד מגרשון הוותיק? האם ההנהלה תצליח לא להתפוצץ אחרי כל אמירה של גרשון? תהיו בטוחים שלבלאט זה לא היה קורה. לא שוב.

 


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il