זה קרה: פיני גרשון עוזר מאמן מכבי ת"א

קבוצת הכדורסל של מכבי ת"א כינסה מסיבת עיתונאים בה הודיעה: "פיני גרשון חוזר למכבי. בתור עוזר מאמן". גרשון: "לא אחליף את גיא".

נרי וייס , ט"ו באב תשע"ד

אוהדי מכבי. "שלא יבנו על שאחליף את גיא"
אוהדי מכבי. "שלא יבנו על שאחליף את גיא"
עודד קרני

מה שהיה באוויר ביום האחרון, קיבל את החותמת הסופית. פיני גרשון, המלך של אוהדי הצהובים, חוזר למכבי. לא בתור מאמן אלא בתור עוזרו של גיא גודס.

"התנאים הבשילו" אמר גורם בכיר בקבוצה הצהובה לפני קיומה של מסיבת העיתונאים. ואכן, נראה שהתנאים הבשילו כשהערב הודיעה הקבוצה על קיומה של מסיבת עיתונאים בה עמדו פיני וגודס מול המצלמות והצהירו: גרשון חוזר בתור עוזרו של גודס.

גודס היה זה שהחל את מסיבת העיתונאים כשאמר "פיני גרשון שב למכבי. אני שמח ומאמין שיחד נוביל את הקבוצה להישגים". על הדרך בה התקבלה ההחלטה על מינוי מפתיע זה, סיפר גודס "לפני חודש עלה הרעיון למנות את פיני כעוזר מאמן, רעיון שעלה על-ידי הנהלת הקבוצה. חשבנו על מועמדים, נשארנו עם שניים ובחרנו בפיני. זה היה מוזר להרבה אנשים, גם לי אישית. היו חששות ואי ידיעה למה, איך ומדוע. הייתה לי ולפיני שיחה ארוכה וטובה ואז ביקשתי ממנו זמן לחשוב על הדברים. היו דברים שהבשילו נפשית ומחשבתית ולפני כעשרה ימים ערכנו פגישה נוספת, שוחחנו על נושאים רבים ביניהם חששות אישיות, דברים אישיים והיום הייתה הפגישה האחרונה בנינו".

גודס סיים ואמר כי "ההצלחה שלי זו ההצלחה שלו וההצלחה של המועדון היא החשובה מכל".

גרשון שידוע כאדם כנה ואמיתי ובלי מסיכות אמר "התחלתי את דרכי במועדון בשנת 1965 כשאימנתי קט סל ואולי אסיים את הקריירה במועדון כשאאמן קט סל אבל רוב הזמן אעזור לגיא להצליח ואעשה את המקסימום".

גרשון הדגיש כשאמר "עזרתי ללא מעט מאמנים להצליח במהלך הקריירה ולא הסתרתי מאף מאמן שום ידע. אל תבדקו את האמינות שלי, אני בא לעזור לגיא. אני לא מתכוון בשום מקרה למה שאתם מפנטזים או חושבים עליו. לא אאמן את מכבי, עשיתי את זה כבר ועשיתי מספיק".

בהמשך דבריו, גרשון שב והדגיש - "שאף אוהד לא יבנה על זה, לא אחליף את גיא". 

גודס אמר לקראת סיום: "יש לי את עוזר המאמן הטוב באירופה, אני צריך להיות מאושר".

גם לדברי דייויד פדרמן, מבעלי הקבוצה, גיא גודס יהיה המאמן הראשי, כזה שיישאר עוד שנים רבות.

ומאחורי הקלעים? נראה שגרשון הונחת על גודס. שפת הגוף, המילים שנאמרו וריבוי סימני השאלה סביב הגדרת תפקידו של גרשון גורמים להרגיש שבמכבי לחצו על גודס לקבל את המינוי. 


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il