ליברמן: נחזיר לחמאס את גופות דף והנייה...

שר החוץ, אביגדור ליברמן, אמר כי אי אפשר לסיים את מבצע "צוק איתן" בלי שגופות החיילים אורון שאול והדר גולדין יוחזרו למדינה.

חזקי ברוך , י"ז באב תשע"ד

השר ליברמן במועצת חוף אשקלון
השר ליברמן במועצת חוף אשקלון
דוברות חוף אשקלון

שר החוץ אביגדור ליברמן נפגש הבוקר (רביעי) עם ראשי רשויות במועצה האזורית חוף אשקלון.

בפגישה אמר ליברמן כי ישראל לא תקבל שום מתווה של הסדר ללא החזרת גופות החיילים אורון שאול והדר גולדין.

ליברמן הזהיר כי "אם בצד השני לא מקבלים את זה ולא יהיו מוכנים במסגרת ההסדרה להחזיר את הגופות, הם חייבים להבין שהם יקבלו בחזרה את הגופות של מוחמד דף, איסמעיל הנייה ושל בכירים נוספים ברצועת עזה", הדגיש השר. "לא נקבל שום מתווה, שום הסדר בלי שגופות החיילים חוזרות למדינת ישראל".

עוד הוסיף שר החוץ כי אם הפסקת האש הנוכחית תקרוס יש ללכת להכרעה צבאית. "העמדה הברורה שלי ושל חברי הייתה מההתחלה שצריך הכרעה, זו המטרה העיקרית כדי למנוע את המבצע הבא. מדינת ישראל לא יכולה להרשות לעצמה מלחמת התשה, כפי שאף מדינה אחרת לא יכולה, לכן אנחנו חייבים הכרעה גם במחיר של הסלמה".‬
 
"אם הפסקת האש תלך לקריסה לא צריך לאיים יותר, צריך לקחת את היוזמה לידינו גם במחיר של הסלמה משמעותית ולגמור את הסיפור בזמן הקצר ביותר", הוסיף ליברמן, "אם בלי שניפטר מחמאס לא נוכל להתקדם להסדר מניח את הדעת - לא ביטחוני ולא מדיני".
 
בפגישה השתתפו בנוסף השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ', שר החקלאות יאיר שמיר וסגנית שר הפנים פאינה קירשנבאום.

שר החוץ התייחס לוועדת האו"ם לבדיקת אירועי מבצע "צוק איתן", וטען כי אסור לישראל לשתף עמה פעולה. "אנחנו צריכים להתמודד איתם אבל לא לתת לגיטימציה לעוכרי ישראל. מי ששמע את ההתבטאויות של יו"ר הוועדה נגד ראש הממשלה נתניהו והנשיא לשעבר פרס מבין שאדם כזה לא יכול לעמוד בראש הוועדה".

"שאף אחד לא יבוא בטענות לישראל שהיא לא משתפת פעולה עם אדם כזה, הטעות היא של מי שמינה אותו. אסור שהוא ידרוך במדינת ישראל", הוסיף שר החוץ. 

שר החקלאות שמיר אמר בפגישה "אני לא מבין איך השקעתי כל כך הרבה שנים בביטחון וכלכלה ופתאום אני רואה רפיסות שכזאת".

סגנית שר הפנים ציינה כי "הממשלה מקבלת קונצנזיוס ומקווה שתדע לנצל אותה. המחויבות הראשונה שלנו כלפי התושבים".

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, יאיר פרג'ון, אמר לשרים כי "המפגש חשוב לתושבים ולנו כראשי רשויות. החשש שלנו שטפטוף הירי ימשיך להתקיים כאן ועולם כמנהגו ינהג".