שגריר ישראל: ''וויליאם שבאס שונא ישראל''

רון פרושאור דורש ממזכ"ל האו"ם לגנות את מינויו של וויליאם שבאס לראש ועדת הבדיקה. "פשיטת רגל מוסרית של האו"ם".

עדו בן פורת , י"ז באב תשע"ד

רון פרושאור
רון פרושאור
רויטרס

שגריר ישראל באו"ם רון פרושאור נפגש היום (רביעי) עם מזכ"ל הארגון באן קי-מון ודרש ממנו להשמיע גינוי על מינויו של וויליאם שבאס לראש ועדת הבדיקה ללחימה בעזה.

"זהו עלבון לאינטליגנציה ופשיטת רגל מוסרית של האו"ם להעמיד שונא ישראל מוצהר בראש הוועדה", אמר פרושאור לבאן קי-מון. ''זה כמו לתת לארגון דאע''ש לארגן את שבוע הסובלנות הדתית של האו"ם".

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הערב אחרי פגישתו עם מושל ניו-יורק אנדרו קואומו כי "מועצת זכויות האדם של האו"ם נותנת לגיטימציה לארגוני טרור רצחניים כמו חמאס ודאע"ש''.

"במקום לבדוק את ההתקפות של החמאס על אזרחי ישראל ואת השימוש שהוא עושה בתושבי עזה כמגן אנושי, במקום לבדוק את הטבח שעושה אסד באזרחי סוריה, או את הטבח שמבצעים אנשי דאע"ש בכורדים, החליט האו"ם לבוא ולבדוק את ישראל - הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון, דמוקרטיה שפועלת באופן לגיטימי להגן על אזרחיה מפני טרור רצחני".

נתניהו הדגיש כי למעשה, דו"ח הוועדה כבר נכתב מראש. ''העומד בראשה כבר החליט שחמאס הוא לא ארגון טרור ולכן אין להם מה לחפש פה. קודם שיבקרו בדמשק, בבגדד, בטריפולי, שילכו לראות את דאע"ש, שילכו לראות את צבא סוריה, שילכו לראות את חמאס  - שם, ולא פה, הם ימצאו פשעי מלחמה".