מי הח"כים החברתיים של הבית היהודי?

סקר "המדד החברתי" העניק לחברי הכנסת שולי מועלם וזבולון כלפה את הציון הגבוה ביותר מבין חברי הסיעה.

חזקי ברוך , י"ז באב תשע"ד

כלפה ומועלם
כלפה ומועלם
צילום: מאיר אליפור

סקר המדד החברתי שערך אתר "המשמר החברתי" מעניק לחברי הכנסת שולי מועלם-רפאלי וזבולון כלפה מהבית היהודי, את הניקוד הגבוה ביותר בקרב חברי הסיעה.

על פי הסקר, שעקב אחר שיעור ההשתתפות וצורת ההצבעה של נבחרי הציבור באשר להצעות חוק הנוגעות לנושא החברתי-כלכלי בכנס הקיץ תשע"ד, העניק לחברת הכנסת מועלם-רפאלי ציון 6 ולח"כ כלפה את הציון 5.

ח"כ מועלם-רפאלי הגישה מספר הצעות חוק חברתיות בהן הצעת חוק קבלת מידע בדבר זכויותיו של ילד עם מוגבלות. הצעת חוק זו קובעת כי מידע בדבר זכויותיהם של ילדים עם מוגבלות יימסר לקופות החולים בכל שנה על מנת ליידע את הורי הילדים בדבר הזכויות המגיעות לילדיהם.

הצעת חוק אחרת שהגישה חברת הכנסת מעניקה הגנה לעמותות התורמות מזון לנזקקים. כמו כן הגישה מועלם-רפאלי הצעת חוק הפוטרת מארנונה ארגונים יציגים של משרד הביטחון המנציחים נופלים. כמו ארגון יתומי ואלמנות צה''ל וארגון נפגעי פעולות איבה.

"כחברי כנסת אנחנו מחויבים לדאוג לכיפת ברזל חברתית וכלכלית חזקה לא פחות מזו הביטחונית", אמרה היום ח"כ מועלם. "הטיפול באוכלוסיות המוחלשות ובצמצום הפערים החברתיים הוא משימה לאומית שכולנו חייבים להירתם לה".

ח"כ כלפה הגיש מספר הצעות חוק חברתיות, אחת מהן שהגיש עם תום מושב הקיץ עוסקת בתיקון לחוק משק הדלק שתכליתה להגדיל את מספר תחנות הדלק בישראל ובכך להרחיב את התחרות ולהביא להורדת מחירי הדלק. הצעה אחרת שהגיש עוסקת בצמצום פערי התיווך בין החקלאי לצרכן והוזלת מחירי הפירות והירקות בשווקים.

ח"כ כלפה היה שותף להצעת חוק עבודת הנוער שתאפשר לבני נוער לעבוד עד חצות ובכך להרוויח יותר בעבודות בחופשת הקיץ, עוד הצטרף ח"כ כלפה להצעת חוק הביטוח שתאפשר לבית המשפט להורות על תשלום למבוטחים לפני הוכחת הנזק במקרה של הכחשה ע"י חברת הביטוח.

גם היום נמנע ח"כ כלפה מלהגיע לדיוני ועדת הכספים על חוק מע"מ אפס בשל העובדה כי החוק אינו חל על בתים צמודי קרקע בפריפריה ובכוונתו לפעול להחלת החוק גם עליהם.

"כמי שמקדיש את מרבית זמנו לסיוע לתושבי הפריפריה, אני מתכוון להמשיך להגיש הצעות חוק חברתיות ולתמוך בכאלה ובכך לסייע לאוכלוסיות הנזקקות ולמלא נאמנה את תפקידי כשליח ציבור", אמר כלפה.