יופסק השירות האזרחי בארגון "בצלם"

ההחלטה התקבלה בעקבות פעילות הארגון במבצע "צוק איתן", ועל רקע סירוב המנכ"ל להגדיר את ארגון חמאס כארגון טרור.

ידידיה בן אור , י"ח באב תשע"ד

לא חושש.ג'רבי
לא חושש.ג'רבי
פלאש 90

רשות השירות הלאומי-אזרחי החליטה להפסיק את פעילותם של המתנדבים בעמותת "בצלם" ושללה מהארגון את ההגדרה-גוף מפעיל רשמי.

ההחלטה התקבלה בעקבות פעילות הארגון במבצע "צוק איתן", ועל רקע סירוב המנכ"ל להגדיר את ארגון חמאס כארגון טרור. 

מנכ"ל רשות השירות הלאומי-אזרחי, שר-שלום ג'רבי, שיגר אתמול מכתב חריף למנכ"ל ארגון "בצלם", חגי אלעד שבו הוא תוקף את התנהלות הארגון בכל הקשור לפעילות כנגד מדינת ישראל וחיילי צה"ל בארץ ובעולם, ושבעקבות כך הוחלט לשלול מהם את פעילות המתנדבים.

במכתבו ציין ג'רבי, כי "לאחר בדיקה שערכתי בגופים המפעילים, ולאור פעילות הארגון כנגד מדינת ישראל וכנגד חיילי צה"ל בארץ ובמדינות זרות, החלטתי להפסיק את אישורכם כגוף מפעיל, הרשאי להפעיל מתנדבים במסגרת השירות הלאומי-אזרחי".

"כמנכ"ל ממלכתי מטעם מדינת ישראל האמון על רשות שתפקידה לפעול לטובת מדינת ישראל ולמען אזרחיה, אני חש חובה להפעיל את סמכותי ולהפסיק את הסיוע הניתן מהמדינה לארגון הפועל כנגדה וכנגד חייליה המוסרים נפשם ממש בגבורה עילאית למען הבטחת שלומם וביטחונם של כלל האזרחים מכלל המגזרים הסובלים כבר שנים רבות מירי על בתיהם, נשיהם וילדיהם", הוסיף ג'רבי.

ג'רבי התייחס גם לסירובו של אלעד לענות באופן מפורש לשאלת המראיין שרון גל האם חמאס הוא ארגון טרור, "היום נמסר לי כי גם סירבת להגדיר את ארגון חמאס כארגון טרור והאשמת את חיילי צה"ל בכך שירו על בתי אנשי חמאס. ארגון חמאס מוגדר לא רק על ידי מדינת ישראל כארגון טרור אלא אף על ידי ארצות הברית ומדינות נוספות ברחבי העולם".

"השירות הלאומי-אזרחי הינו מוסד ממלכתי המכיל מגוון של גופים מפעילים ואנשים המחזיקים בדעות פוליטיות שונות. אך ישנו קו ברור המפריד בין עמדה פוליטית לגיטימית בשיח הפוליטי הישראלי לבין הפצה ופרסום של שקרים והשמצות בארץ ובעולם, הגורמים נזק חמור למדינת ישראל ולחיילי צה"ל. אשר על כן, איני רואה כל אפשרות להמשיך את אישור ארגונכם כגוף מפעיל בשירות לאומי-אזרחי המקבל סיוע ממדינת ישראל", סיכם ג'רבי.