"יהודים, הסתלקו מפונטה דל אסטה!"

באזורים בהם מתגוררים יהודים בעיר פונטה דל אסטה שבאורוגוואי, נכתבו כתובות נאצה קשות נגד יהודים.

חיים לב , י"ח באב תשע"ד

אנטישמיות בצרפת צלבי קרס
אנטישמיות בצרפת צלבי קרס
רויטרס

אנטישמיות מדאיגה באורוגוואי: באזורים בהם מתגוררים יהודים בעיר פונטה דל אסטה, נכתבו כתובות נאצה קשות כגון "יהודים, הסתלקו מפונטה דל אסטה!" ואחרות.

בין השאר, נכתבו הכתובות בקרבת בית כנסת הממוקם באזור תחנה 13 בפלאז'ה מאנסה. על פי דיווחי כלי תקשורת מקומיים, תלונה בעניין הוגשה במשטרת פונטה דל אסטה.

הכתובות התגלו בשטחי פרסום העשויים מחומר אקרילי במספר תחנות אוטובוס בפלאז'ה מאנסה שבעיר, בין התחנות 1 ו־6, וכן על חומות ושטחים אחרים בסביבת בית כנסת, כשסביב בית הכנסת נוסף על כתובות הנאצה, צויר גם צלב קרס הפוך.

בתוך כך, הסנאט הצביע פה אחד (23 מתוך 23) בעד שתי הצהרות נגד האנטישמיות במדינה: "הסנאט של הרפובליקה המזרחית של אורוגואי מגנה ומוקיעה בתוקף ביטויים של חוסר סובלנות, גזענות, שנאת זרים, הסתה לשנאה, זלזול וכל צורה אחרת של אפליה נגד יהודים כפי שהתגלו דרך כתובות גרפיטי ברחובות, חזיתות בניינים וכבישים בארצנו".

מהסנאט נמסר כי ''כתובות נאצה אנטישמיות ראויות לכל גינוי ומנוגדות לחוק הבינלאומי, חוקת הרפובליקה, החוקים 17677 ו־17817, ומסורת רפובליקת אורוגואי בנוגע לקידום זכויות אדם והגנה עליהם לאורך כל ההיסטוריה". נוסף על כך, הסנאט "קורא להפסקה מוחלטת של האלימות ויצירת מנגנונים קבועים בדרכי שלום לפתרון הסכסוך הנוכחי במזרח התיכון".