גם במחנה הקיץ מקפידים על לימוד תורה

בשלישי יצאו חניכים בתנועת אריאל בנים למחנה הקיץ, בנוסף למסלולים הם חווים לימוד תורה יומי והצגה אליה מגיעים כל החניכים ונהנים.

יעל רון , י"ח באב תשע"ד

לומדים ביחד
לומדים ביחד
תנועת אריאל

חניכים בתנועת הנוער אריאל בנים, לא מוותרים על לימוד תורה יומי גם במהלך תקופת מחנה הקיץ.

בכל בוקר לאחר תפילת שחרית בשעה שבע, לומדים החניכים יחד הלכות שמירת הלשון לחפץ חיים, ורואים הצגה בנושא 'גבורה יהודית' שמועברת על ידי צוות ההדרכה.

"ישנה חשיבות ללימוד הלכות שמירת הלשון בסיטואציות בהם אנשים באים במפגש עם אנשים שהם אינם מכירים", מסביר איתן צארום, רכז ההדרכה במחנה את הבחירה בהלכות אלו כלימוד הבוקר. "הלימוד גם מתאים כלימוד קצר, וקל לחזור עליו וליישם אותו לאחר מכן".

"היה ברור מאליו שנלמד כל יום תורה, וגם הורי שמחים שככה קורה", אומר אביתר כהן, חניך במחנה. "ההצגה שמועברת בכל בוקר לאחר הלימוד ממחישה את השיחה ומאוד מעניינת. אנחנו שמחים לפתוח ככה את הבוקר ומודים לצוות ההדרכה על ההשקעה".  

בזמן הטיול והמסלולים השונים, הנוער בתנועה מעושר במורשת ישראל באמצעות חידונים, סיפורים והרצאות פורנטליות על אירועים החל מתקופת התנ"ך ועד תקופת קום המדינה, "אנו נהנים, מטיילים ומכירים מקרוב את ארץ ישראל היפה", אומר צארום. "לא שוכחים לחבר את החניכים לשרשרת ההיסטוריה היהודית בכל מקום בו אנחנו צועדים ושמחים לראות אותם נהנים ומעושרים".