גלעד ארדן על גרוסמן: טועה סדרתי

שר התקשורת מאשים בדף הפייסבוק שלו את הסופר דוד גרוסמן באימוץ הנרטיב של חמאס, בעקבות דבריו אמש בהפגנת השמאל.

חזקי ברוך , כ"א באב תשע"ד

גלעד ארדן. ירים את הכפפה?
גלעד ארדן. ירים את הכפפה?
צילום: פלאש 90

שר התקשורת, גלעד ארדן, תקף הבוקר (ראשון) בדף הפייסבוק שלו לדברי הסופר דוד גרוסמן אמש בהפגנת השמאל בכיכר רבין.

ארדן ציין, כי למרות מספר המפגינים המצומצם ביותר, "החלטתי שבכל זאת ראוי לומר משהו על הדברים שנאמרו אמש בכיכר הריקה, בעיקר משום שאמר אותם סופר חשוב כדוד גרוסמן, שכותב ספרים מצוינים, אבל לאחר שתמך באוסלו ובהתנתקות, אולי מותר כבר להעיר בנימוס כי מבחינה פוליטית ומדינית, מדובר בטועה סדרתי".

"אומר זאת בפשטות: גרוסמן מאמץ את הנרטיב החמאסי", קבע ארדן, "הוא סבור כי החמאס יורה בגלל שהוא חנוק. האמת היא שהחמאס חנוק בגלל שהוא ירה".

לדבריו, "גרוסמן סבור כי הם יורים רקטות בגלל שאין להם נמל ימי. אבל אין להם נמל ימי בגלל שאם היה להם כזה, הם לא היו יורים עלינו רקטות - אלא אלפי טילים מדוייקים עם ראשי נפץ גדולים בהרבה. גרוסמן קורא לעשות שלום. רק כך יהיה שקט. אנחנו מכירים את ההאשמה העצמית הזו - אם ארגון טרור הורג את ילדינו, כנראה שאנחנו עשינו משהו לא נכון".

"אין ספק שמי שאמרו 'לא' להצעות של ברק ואולמרט, יגידו 'כן' להצעת השלום של גרוסמן. הרי החמאס הוא ארגון שוחר שלום. כמו אל קעידה. כמו דאע"ש", הוסיף ארדן.

הסופר דוד גרוסמן השתתף כאמור אמש בהפגנת השמאל בכיכר רבין, שם נאם וקרא להגיע להסדר עם הפלסטינים בעזה.

"אין פתרון צבאי לסכסוך בין ישראל לחמאס. עד שתיפתר תחושת המחנק של תושבי עזה - גם אנחנו בישראל לא נוכל לנשום. גם אם תושבי עזה היום הם אויבים, לעולם הם יהיו שכנים", אמר גרוסמן.