האזרחים הותיקים מחכים לתעודה

פרץ הפעלתנות של המשרד לאזרחים ותיקים השאיר מאחור את המצטרפים החדשים למועדון, אשר התעודות שהיו צריכות להיות מונפקות להם מתעכבות.

חזקי ברוך , כ"ב באב תשע"ד

בעיות בתעודות. השר לאזרחים ותיקים
בעיות בתעודות. השר לאזרחים ותיקים
פלאש 90

המשרד לאזרחים ותיקים זוכה מתחילת הקדנציה הנוכחית לעדנה, תקשורתית ומעשית, תחת שרביטו של השר אורי אורבך. שלל פעילויות מגוונות ופרויקטים לרווחת האזרחים הותיקים, יוצאים לפועל בימים הללו.

הפרויקט הבולט מבין כולם הוא "שלישי בשלייקס", במסגרתו אזרחים ותיקים זכאים להנחות במגוון רב של בילויים ובתי עסק מידי יום שלישי, זאת כנגד הצגת תעודת "אזרח ותיק, אותה מנפיק המשרד.

אולם, אזרחים ותיקים "טריים", כאלו שרק בתקופה האחרונה הגיעו לגיל הזכאות, 62 לנשים ו-67 לגברים, נתקלים בבעיה כאשר הם מבקשים לנצל את זכאותם.

לערוץ 7 נודע, כי חל עיכוב בהנפקת התעודות המזכות את האזרחים הותיקים בקבלת ההטבות. אזרחים ותיקים שפנו למוקד המשרד קיבלו תשובה לפיה הנפקת התעודות תתעכב בכחודש וחצי.

אזרחית ותיקה טרייה ששוחחה עם ערוץ 7 הביעה את אכזבתה, "חבל שדווקא בחודשים יולי ואוגוסט, בהם רציתי ליהנות משלישי בשלייקס ומופעי תרבות דווקא אז יש בעיות בהנפקת תעודת אזרח ותיק".

מהמשרד לאזרחים ותיקים נמסר בתגובה, כי "הועברה בקשה לגופי השירות המספקים הנחות לאזרחים ותיקים לכבד גם תעודת זהות ולא רק תעודת אזרח ותיק".

דובר המשרד הוסיף, "לאור העיכוב הקל שנוצר המשרד עושה מאמץ להשלים את החסר על מנת שבשבועות הקרובים לא יהיה אזרח ותיק ללא תעודה. אנו קוראים לאזרחים הותיקים הנתקלים בבעיות כדוגמת אי מתן הנחות או מיצוי זכויות, ואף לכל עזרה אחרת, להתקשר למוקד לאזרחים ותיקים במספר 8840*".

נציין, כי מעדויות שהגיעו לערוץ 7 עולה, כי אזרחים ותיקים שניסו לקבל את ההטבות כנגד הצגת תעודת זהות בלבד נתקלו בקשיים ובתשובות שליליות.