מתקפת רקטות
פגיעה בבית בחוף אשקלון

רקטה פגעה בבית במועצת חוף אשקלון. אין נפגעים. 90 רקטות נורו לישראל מאז הופרה אתמול הפסקת האש.

קובי פינקלר , כ"ד באב תשע"ד

פגיעת רקטה באחד מישובי חוף אשקלון
פגיעת רקטה באחד מישובי חוף אשקלון
ארז לנקרי

ירי רקטות ללא הפסקה: בית באחד מיישובי המועצה האזורית חוף אשקלון נפגע בצהריים (רביעי) מירי רקטה. המשפחה לא שהתה בבית באותו זמן.

כ-90 רקטות נורו לעבר ישראל מאז שחמאס הפר את הפסקת האש אתמול אחר הצהריים. צה"ל תקף כ-80 יעדי טרור ברחבי רצועת עזה.

ממשרד החוץ נמסר כי 17 פצועים פלסטינים יוטסו היום לטיפול רפואי בטורקיה, בהתאם למדיניות שיתוף הפעולה ההומניטארי של ישראל עם הקהילה הבינלאומית בעקבות מבצע "צוק איתן".

לכל פצוע יצטרף מלווה, בן משפחתו. ביום חמישי שעבר יצאה קבוצה ראשונה ובה 19 פצועים ו-19 מלווים מעזה לטורקיה דרך נתב"ג, באישור ובתיאום של משרד החוץ ומתאם פעולות הממשלה בשטחים. אחד הפצועים נפטר מפצעיו בבית החולים בטורקיה וגופתו תוחזר היום לרצועת עזה.

עם ההכרזה על הפסקת האש, פנה משרד החוץ הטורקי לישראל בבקשה רשמית לאשר העברת פצועים פלסטינים מרצועת עזה לטיפול בטורקיה. משרד החוץ, בתיאום עם משרד מתאם הפעולות בשטחים, אישר את הבקשה להעברת הפצועים באמבולנסים של מד"א לתוך נתב"ג ומשם לטורקיה.

הפצועים הפלסטינים אובחנו על ידי רופאים טורקים שעברו בבתי החולים בעזה ובדקו את כשירותם הרפואית. הפצועים יועברו על ידי הפלסטינים למחסום ארז ואז יוסעו על ידי אמבולנסים של מד"א לנתב"ג.

שרי הקבינט המדיני-ביטחוני יתכנסו בשעה 14:00 כדי לדון בהפרת הפסקת האש על ידי החמאס ובתגובת צה"ל לירי הרקטות.

גורם מדיני אישר הבוקר כי ישראל ניסתה להתנקש אמש בראש הזרוע הצבאית של חמאס, רב המחבלים מוחמד דף. בשלב זה טרם ברור האם דף עצמו נפגע בתקיפה, אך חמאס דיווח כי אשתו ובתו נהרגו. בחמאס טענו הבוקר כי צה"ל שגר 5 טילי חודרי בונקרים לעבר בית משפחת דילו שבשכונת שייח' רדואן בעזה.

בזרוע הצבאית של חמאס נמנעו תחילה מלנקוב בזהות הנפגעים ואמרו כי ירי הרקטות הכבד לעבר ישראל היה כתגובה להפצצת הבית. "ישראל פתחה עליה את שערי הגיהנום והמחיר יהיה כבד מאוד", איימו. "גדודי אל-קסאם מאתגרים את ישראל שתכריז על הסיבה האמיתית שעומדת מאחורי הפעולה הפחדנית בהפצצת בית משפחת דילו".