פי שניים תיירים בשומרון

בשומרון מרוצים. קצב הגידול בתיירות ביו"ש הוא מהגבוהים בארץ ובשלוש השנים האחרונות חלה עליה של פי שניים במספר התיירים בשומרון.

ישי קרוב , כ"ד באב תשע"ד

תיירות בשומרון
תיירות בשומרון
גדעון שרון

התפתחות גדולה ניכרת בתיירות ביהודה ושומרון בכלל ובשומרון בפרט.

על פי הנתונים, קצב גידול התיירות ביו"ש הוא מהגבוהים בארץ. בשומרון לבדו נרשמה בשלש השנים האחרונות עלייה של יותר מפי שניים במספר התיירים הנכנסים, פי שלושה יותר תיירנים (עלייה של 200%), ובהתאם, עלייה חסרת תקדים במספר הצימרים, יקבים, בתי קפה מסעדות ואטרקציות (פי תשעה יותר צימרים, עלייה של 450% במספר בתי הקפה והמסעדות ועוד).

בין השאר נפתח השבוע צימר חדש בחוות יאיר הצופה על נחל קנה, וכן נפתחה רשמית לפעילות, אחת האומגות התלולות בארץ – אומגת נוף נחל קנה גם היא בחוות יאיר.

בשומרון מציינים כי גם הפעילות במדרשות 'חלקת השדה' ו'שומרון' עלתה בהיקפים והן מציעות שלל אפשרויות וסיורים למטיילים. בין השאר מחר (חמישי) תקיים מדרשת חלקת השדה תצפית כוכבים מרהיבה בהר גריזים, ומדרשת שומרון מקיימת מדי יום חמישי את אירוע חמישי שומרוני במסגרתו יוכלו המטיילים להיחשף לתרבות העתיקה של השומרונים בסיור והרצאה.

בנוסף, פרוייקט הדגל של המועצה האזורית שומרון – "שומרון נעים להכיר" המביא עשרות אלפי בני אדם לטייל בשומרון מציע השנה סיורים מסובסדים לקבוצות.

ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, אומר כי "פיתוח התיירות הוא אחד היעדים האסטרטגיים החשובים ביותר להתיישבות. אני מזמין את עם ישראל לבוא בהמוניו ולהתרשם מהיופי הבראשיתי ומהאטרקציות הרבות שיש לשומרון להציע, דווקא עכשיו".