שר האוצר תומך במניעת שירות לאומי ב'בצלם'

שר האוצר אמר השבוע למנכ"ל השירות הלאומי, שר שלום ג'רבי, כי הוא תומך בהחלטתו למנוע אפשרות לשירות לאומי בארגון השמאל הקיצוני.

אבי חיים , כ"ד באב תשע"ד

יאיר לפיד
יאיר לפיד
צילום: פלאש 90

בשבועיים האחרונים התחולל דיון ציבורי בעקבות החלטתו של מנכ"ל רשות השירות הלאומי-אזרחי, שר שלום ג'רבי, לביטול תקני השירות הלאומי בארגון 'בצלם'.

בשמאל פתחו במתקפה נגד מנכ"ל מנהלת השירות הלאומי ובמשרד היועץ המשפטי לממשלה מיהרו להקפיא את החלטת מנכ"ל מנהלת השירות הלאומי ואמרו כי "יש להשעות את ההחלטה ולא לנקוט בפעולות כלשהן מכוחה, לרבות הקפאת כל הפעולות שננקטו לביטול שירותו של המתנדב הנוכחי בארגון 'בצלם'".

למרות שאנשי משרד המשפטים מיהרו להציב מגבלות לצעד שנקט ג'רבי נגד 'בצלם', מתברר כי המהלך זוכה לתמיכה מכיוונו של שר האוצר יאיר לפיד.

בכתבה שתפורסם מחר בעיתון בשבע נכתב כי באחת הישיבות שבהן השתתפו אנשי מנהלת השירות הלאומי עם השר אורי אורבך, אמר השר לפיד שהוא תומך בהחלטתו של מנכ"ל מנהלת השירות הלאומי נגד ארגון השמאל. לפיד חיזק את מנכ"ל השירות הלאומי ג'רבי ואמר שהחלטתו הייתה נכונה. ג'רבי שאל את לפיד בחיוך אם הדברים לציטוט ושר האוצר אמר שהוא "עומד מאחורי הדברים". מלשכת השר לפיד אישרו את הדברים לעיתון 'בשבע'.

השר אורבך, שתחת אחריותו נמצאת מנהלת השירות הלאומי, אומר ל'בשבע' שבמקרה הזה השכל הישר צריך לנצח את הסייגים של היועצים המשפטיים. "'בצלם' הוא שחקן ראשי במאבק הדיפלומטי נגד ישראל. זה נראה לי קצת מטורלל שהמדינה תממן גוף שהוא כל כך אקטיבי בפעילות נגדה. אנחנו צריכים גם להתגונן, איננו דמוקרטיה מתאבדת. מחר עוד עלולים לבקש מאיתנו לספק מתנדבים לוועדת שאבאס".