שחקן מכבי לאוהדים המקללים: "מבין אתכם"

חדשות ערוץ 2 חשפו הערב סרטון בו רואים את טל בן חיים, שחקנה של מכבי ת"א בכדורגל ניגש לאוהדים המקללים את מהראן ראדי ומזדהה איתם.

נרי וייס , כ"ה באב תשע"ד

שחקני מכבי, בימים טובים יותר
שחקני מכבי, בימים טובים יותר
רויטרס

האם שחקן מכבי תל אביב בכדורגל, טל בן חיים, הביע הזדהות עם האוהדים שקיללו את חברו לקבוצה מהראן ראדי?

על פי אחד מאותם סירטונים שהיו בידי המשטרה ושימשו אותם בכדי לעצור את אותם האוהדים המקללים, נראה שהתשובה היא חיובית. 

הערב נחשף אחד מאותם הסרטונים ששימשו את המשטרה בפרשת המקללים, בחדשות ערוץ 2. בתחילת הקטע שנחשף על ידי בן מיטלמן, אפשר לראות ולשמוע קומץ אוהדים שצועקים ומגדפים את השחקן הערבי של קבוצתם בסיום משחקם של הצהובים מול מאריבור הסלובנית במסגרת מוקדמות ליגת האלופות. הצהובים שהפסידו את המשחק הראשון משער שספגו בדקה ה-94, ירדו במהירות אל חדרי ההלבשה נבוכים ומאוכזבים.

שחקן אחד של הצהובים שעוד לא ירד אל כר הדשא הוא טל בן חיים. בן חיים ניגש בסיום המשחק אל אותם האוהדים כשהוא אומר להם: "אני מבין אתכם, אבל אני לא יכול לצידכם. אנחנו יושבים יחד בחדר ההלבשה".

על פי מקורביו של בן חיים, ההזדהות עם האוהדים אינה עסקה בקללות שהופנו כלפי ראדי, אלא באלה שהופנו כלפי שחקן אחר מקבוצתו, בן רייכרט. כעסם של האוהדים על רייכרט נוגע סביב פרסום בדף הפייסבוק שלו כשהיה צעיר, שם פירסם שירי שנאה לצהובים וכתב דברים קשים וחריפים בגנות הקבוצה בה הוא משחק כיום.

גם במועדון הצהוב יצאו להגנתו של בן חיים הערב, כשאמרו כי הסרטון ערוך וכי דבריו של בן חיים באמת מופנים כלפי רייכרט ולא ראדי.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il