מצנע: פתרון ראוי לסטודנטים המילואימניקים

יו"ר ועדת החינוך לא מרוצה מהמענה שנותנים המוסדות האקדמיים לסטודנטים שגויסו לצו 8 במסגרת מבצע "צוק איתן".

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ח באב תשע"ד

מינוי זמני? עמרם מצנע
מינוי זמני? עמרם מצנע
צילום: פלאש 90

יו"ר ועדת החינוך של הכנסת, ח"כ עמרם מצנע (התנועה), פנה  לראשי האוניברסיטאות והמכללות בבקשה לבצע התאמות והקלות בדרישות האקדמאיות לסטודנטים המשרתים במילואים בתקופת מבצע צוק איתן.

במכתבו מציין מצנע, כי "בימים האחרונים עולה ומתגלה בפני תמונה מדאיגה העולה בקנה אחד עם הטענות שנשמעו בצד הסטודנטים בדיון שקיימנו".

לדבריו, "מבצע צוק איתן מפתיע את כולנו ולמרות שידוע לי כי על האקדמיה האחריות והסמכות לקביעת הרף האקדמי בכל הקשור להערכת סטודנטים, מתוקף תפקידי אני מחויב בפניה זו אליכם".

מצנע הוסיף במכתב, כי "אל לנו לשכוח כי המסגרות האקדמיות הפועלות בתוך ישראל, משרתות ציבור רחב בין היתר של מילואימניקים הנושאים בנטל וכן של סטודנטים רבים מאזורי הדרום. אסור שאלו יפגעו מהמצב ועלינו מוטלת האחריות למצוא את הדרך לכך. במסגרת הדיון שקיימתי, הוסכם כי הפעלת שיקול דעת והגיון בריא הוא חלק מהפתרון, אולם מהפניות שאנו מקבלים בזמן האחרון עולה כי התמונה בשטח שונה לגמרי".

"מדוע במכללה אחת מסכימים לתת הערכה חלופית במקום מבחן ובמקום אחר לא? מדוע לא כל מוסדות ההשכלה הגבוהה מאמצים זאת לרבות הארכות זמן, עובר בינארי ופתרונות אחרים שאתם וודאי מכירים טוב ממני", תהה מצנע.

"כיו"ר ועדת החינוך, התרבות והספורט אני פונה אליכם בקריאה למהר ולמצוא פתרונות ראויים למצב בהקדם. הבטחת המל"ג כי 'אף סטודנט לא יישאר מאחור בשל המצב', היא נכונה וראויה , אולם עליכם חובת המימוש ואני מצפה מכל המעורבים בדבר להרים את הכפפה ולפעול למען מטרה זו", חתם מצנע.