עו"ד העצני נגד 'המגישות קצרות הרוח' בתקשורת

עו"ד אליקים העצני: חייבים להפסיק את רוח הנכאים הנושבת בעיקר מהטלויזיה המדברת עד אין סוף בעזיבה ההמונית של הקיבוצים.

ישי קרוב , כ"ט באב תשע"ד

אליקים העצני
אליקים העצני
פלאש 90

עו"ד העצני

עו"ד אליקים העצני התייחס בפינתו השבועית למה שהוא מכנה "בקיעים בחוסן העם" בהקשר של מבצע צוק איתן.

"אנשי הקיבוצים בעזה ומקרב אנשי התקשורת, שואלים בקוצר רוח מדוע הרקטות ממשיכות להתעופף ומדוע הממשלה לא מגלה לעם את התכניות שלה". הם מאמינים, הסביר העצני, כי כאשר "יפרוץ השלום המשיחי הזה, לא יעופו יותר רקטות מעזה ולשמע הבטחה זוהרת זו השמאלנים צועקים לנתניהו: הב לנו אופק".

"לתשומת לב המגישות קצרות הרוח בתקשורת השואלות בקול מתפנק האם יש לנו מלחמת התשה חדשה - השאלה הזו בטון הזה היא בעצמה מאריכה את המלחמה ויוצרת אצל האויב את הרושם שהסבלנות שלנו הולכת ונגמרת".

העצני אמר כי השמאל עובד עם מנטרות, "כמו השאלה 'הלנצח תאכל חרב' - המשאירה אותך עם הלשון בחוץ: אם תשיב בחיוב אתה מחרחר מלחמה ואם בשלילה אתה שקרן".

בהתייחסו לעזיבת תושבי הקיבוצים את בתיהם הזכיר העצני כי השכנים שלהם בעבר, מגורשי גוש קטיף, עזבו שלא ברצונם את בתיהם שנהרסו וחלקם פליטים עד היום, "לא שמענו מתושבי העוטף אפילו התחלה של הרהור תשובה, שאילולא גורשו היהודים הם לא היו צריכים לעזוב את בתיהם ואם צה"ל היה ברצועה החמאס לא היה משתלט עליה".

"חייבים להפסיק את רוח הנכאים הנושבת בעיקר מהטלוויזיה המדברת עד אין סוף בעזיבה ההמונית של הקיבוצים. נזק מינימלי לטיח בחצר בית, מנפחים מחוץ לכל פרופורציה ומקרינים שוב ושוב, ואת הפצמ"רים הפכו לגיבורי היום, כאילו האויב המציא את נשק יום הדין".