גילה קליין: שר חינוך מנותק

יו"ר סיעת נח"ל בהסתדרות המורים קוראת לשר החינוך לרדת לדרום, "בוא תראה את המצב האמיתי כאן".

בני טוקר , ל' באב תשע"ד

שינויים. הרב שי פירון
שינויים. הרב שי פירון
מוקי שוורץ

גילה קלין, יו"ר סיעת נח"ל בהסתדרות המורים, קוראת לשר החינוך שי פירון לרדת מהעץ עליו טיפס, בהכרזה על פתיחת שנת הלימודים כסדרה.

"בעוד אתה מדבר איתי, האזעקות נשמעות בדרום. לנו כציבור מחנכים אסור לפתוח את הלימודים לפחות לחלק מילדי ישראל, כולם רוצים שתהיה פתיחת שנת לימודים חגיגית אבל זה בלתי אפשרי. שר החינוך ומשרדו נערכים בכל מיני אופרציות שיכולות להפעיל את בתי הספר, אבל הם מנותקים. יש כאן מגוון של בעיות אקוטיות של מקלטים בקרית גת וקרית מלאכי ובעוד כל מיני מקומות. וגם צריך לזכור את העובדה שרוב עובדי ההוראה והתלמידים וגם ההורים לא נהנו מחופש או מנוחה, כולנו זקוקים לכלים להתמודד עם המציאות הקיימת", אומרת קליין.

לדבריה, לא יקרה כלום אם שנת הלימודים תפתח באיחור, "אסור לחשוף את מערך ההסעות ואת הילדים לסכנות, ולאן הם ילכו בהפסקות, צה"ל הבטיח ששום פגז לא ייפול על מדינת ישראל, אנחנו לא צריכים להיות מבוצרים. במצב כמו שהוא עכשיו שנת הלימודים לא יכולה להיפתח".

קליין קוראת לשר פירון לרדת לשטח, "יש ניתוק גדול בין מה שהשר אומר וכל הסיסמאות היפות לבין מה שיש בשטח. הגיע הזמן שהגישה שלו תשתנה ושיבוא לשטח. אנחנו נסייר ונראה לו את המציאות האמיתית. אל תראו את בתי הספר המטופחים תראו את המצב האמיתי".