''בלי כיפת ברזל, יכול היה להיות יותר גרוע''

שר הביטחון נפגש עם משלחת של מחוקקים מארה"ב. "סיימנו מבצע שחלק משמעותי ממנו היה הביצועים של כיפת ברזל שחסכה חיים של רבים".

חזקי ברוך , ב' באלול תשע"ד

מערכת כיפת ברזל בפעולה
מערכת כיפת ברזל בפעולה
רויטרס

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, נפגש היום (חמישי) עם משלחת מחוקקים, חברי קונגרס ובכירים בוועדה לשירותים מזוינים, ובכירים בוועדות חשובות שונות בבית הנבחרים.

בראש המשלחת עמד יו"ר ועדת השירותים המזוינים של בית הנבחרים, חבר הקונגרס הווארד מקיאון.

במהלך הפגישה הוצגה לחברי המשלחת מצגת שעסקה בפעולות של החמאס במהלך מבצע "צוק איתן", בהן שימוש במתקנים אזרחיים לירי רקטות ופצצות מרגמה, כמו גני ילדים, בתי חולים, בתי ספר, מרפאות ושימוש באזרחים כמגן אנושי.

בנוסף הסביר להם שר הביטחון על מנהרות הטרור ההתקפיות של חמאס, שנחפרו מתוך בתים ומסגדים והושמדו במהלך המבצע.

במהלך הפגישה אמר שר הביטחון כי "אנחנו יודעים עד כמה חזקה היא התמיכה שלכם בנו. זה עתה סיימנו מבצע צבאי שנמשך חמישים ימים, וחלק משמעותי ממנו היה הביצועים של כיפת ברזל, שחסכה את חייהם של רבים. ספגנו למעלה מארבעת אלפים רקטות ופצצות מרגמה, ולצערנו איבדנו 6 אזרחים מהן. זה היה יכול להיות הרבה יותר גרוע ללא כיפת ברזל. אני יודע שאתם תומכים ומסייעים לנו להפעיל את המערכת הזו.

"אנחנו מעריכים מאוד את היחסים בין הממסדים הביטחוניים של ארצות הברית וישראל. הם מבוססים על אינטרסים וערכים משותפים. אני מודה לכם על התמיכה ועל הפעילות למעננו. אני מאמין גדול בקשר המיוחד בין ארצות הברית לישראל, זהו אחד העוגנים המרכזיים שלנו לשגשוג ולפריחה", דברי יעלון.

"יש אתגרים רבים לפנינו", הדגיש בפניהם שר הביטחון. "האסלאם הרדיקלי מתפשט בכל המזרח התיכון, והוא מאיים לא רק על ישראל אלא גם על התרבות המערבית שמכונה על ידם 'אמריקה'. יש הרבה מה לעשות כדי להתמודד עם האתגרים הללו".

חבר הקונגרס מקיאון אמר במהלך הפגישה כי "אנחנו מעריכים מאוד את היחסים המיוחדים שיש לנו עם ישראל. ראיתי באיזו שכונה קשה אתם חיים. קשה לאנשים להבין תחת איזה לחץ אתם חיים, ואני מאוד שמח לסייע לכם בנושא כיפת ברזל.

"אתם משתמשים בנשק שלכם להגן על אזרחים, וחמאס משתמש באזרחים כדי להגן על הנשק שלהם", הדגיש מקיאון. "לנהל מבצע צבאי כזה, ולטפל באיומים שניצבו בפניכם עם מעט נפגעים ביחס למספר האנשים שהיו שם, היה פשוט מרשים. חשוב לנו שתדעו שנעמוד לצדכם כשתזדקקו לנו, ואני מקווה שתמיד יהיו לנו היחסים המצוינים שאנו חולקים".