הישיבה שנעקרה חונכת מבנה קבע

9 שנים לאחר עקירת הישיבה מחומש נחנכה הפנימיה החדשה לישיבת "הר שלום" במצפה אשתמוע בהר חברון.

עדו בן פורת , ב' באלול תשע"ד

מבנה קבע ראשון במצפה אשתמוע
מבנה קבע ראשון במצפה אשתמוע
דוברות מועצת הר חברון

במצפה אשתמוע שבדרום הר חברון התכנסו הערב (חמישי) מאות מתושבי האזור כדי לחגוג את הקמת מבנה הקבע הראשון בישוב, מבנה הפנימייה החדש של ישיבת "הר שלום".

חנוכת המבנה נערכת 9 שנים לאחר עקירת הישיבה מהיישוב חומש בצפון השומרון. התושבים מקווים כי בניית בית הקבע תהיה רק יריית הפתיחה לבנייה רחבה באזור.

את האירוע כיבדו בנוכחותם הרב דב ליאור, שר הבינוי והשיכון אורי אריאל וראש מועצת הר חברון יוחאי דמרי. במקום נטעו עצים חדשים ונקבעה מזוזה בכניסה לפנימייה.

במהלך האירוע אמר הרב ליאור כי "הציבור שגר ביש"ע אין פחד בליבו, נוסע בכבישים ושומר על הארץ. כל מי שקשור לאבותינו הקדושים הוא מרומם וחזק יותר מכל אויבינו הקמים עלינו לכלותינו. אי אפשר לסמוך על הרשעים הן מהדרום והן מהצפון. הם לא שווים את הנייר שעליהם הם חותמים.

"אנחנו צריכים להתחזק בהחלת ריבונות על כל ארץ ישראל. זכות לימוד התורה נזקפת לטובת עם ישראל כולו והפנימייה של הישיבה תרבה בעזרת ה' לימוד תורה", הוסיף הרב ליאור.

השר אורי אריאל בירך את הנוכחים על הקמת הפנימייה ואמר כי "סביב מבנה הקבע הזה יבואו המלמדים והבוגרים ויבנו את ביתם ויהיה פה ישוב לתפארת עם ישראל כולו. בית המקדש נחרב על ידי שנאת חינם והתיקון הוא על ידי אהבת חינם כפי שראינו בכל עם ישראל מאז חטיפת שלושת ילדינו.

"המשימה עוד לא הושלמה. אנחנו צריכים להיערך לסילוק כל הנשק שמאיים על מדינת ישראל, מצפון ומדרום. היום כולם מבינים: אי אפשר לתת לשלטון זר לשלוט על שדה התעופה ועל כפר סבא ועל כל שאר הארץ. אנחנו נותנים היום תשובה ציונית הולמת לדרום, בתוכנית כוללת שתביא משפחות חדשות לעוטף עזה, שיקום החקלאות, פיתוח תשתיות ועוד. בגדר 'וכאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ'", דברי אריאל.

ראש המועצה יוחאי דמרי סיפר כי הערב נסגר מעגל. "בז' כסלו תשע"א הייתי בדרך מישיבת הר שלום בחומש. מחבלים ירו עלינו. 13 קליעים נורו עלינו אבל אף אחד לא פגע בנו. מאז מבחינתי ההחלטה ברורה: ממשיכים לנסוע, ממשיכים לבנות. בעזרת ה' נעשה ונצליח".טוען....