לקראת הלימודים: נערי הדרום בהפוגה בגוש עציון

בני נוער מקיבוץ סעד גלשו באומגה הארוכה ביותר בארץ והמבוגרים סיירו בכפר עציון, ביקרו במכון ''צמת'' וטעמו יינות ביקב גוש עציון.

עדו בן פורת , ג' באלול תשע"ד

נוער קיבוץ סעד - בגוש עציון
נוער קיבוץ סעד - בגוש עציון
יח''צ

עשרות משפחות ובני נוער מקיבוץ סעד שבעוטף עזה התארחו הבוקר (ו') בגוש עציון, כהפוגה לקראת החזרה ללימודים ביום שני הקרוב.

הנערים מהקיבוץ נהנו מגלישה באומגה הארוכה ביותר בארץ, באורך 400 מטרים בחוות 'ארץ האיילים' עם הפעלות קבוצתית שונות שנועדו לגיבוש ולפריקת מתחים. עבור המבוגרים מקיבוץ סעד התקיים סיור בקיבוץ כפר עציון שכלל צפייה בחזיון האור-קולי, ביקור במכון "צמת" וטעימת יינות ביקב גוש עציון.

נערים שהגיעו ליום ההפוגה סיפרו כי "עברנו חופשת קיץ קשה מאוד והיום אפשר לנו להשתחרר מעט לפני החזרה לספסל הלימודים".

הפעילות היום עבור חברי קיבוץ סעד, התקיימה כחלק ממערך שהוקם בגוש עציון בתחילת מבצע 'צוק איתן' עבור תושבי הדרום. במהלכו, הופקו קופונים, הטבות ומבצעים עבור מאות משפחות מהדרום שהתארחו בגוש עציון.

מנכ"ל עמותת התיירות בגוש עציון, גד כהנא: "אני מודה ליעקב חגואל מהסתדרות הציונית, מנכ"ל הבית היהודי ניר אורבך ומטה 'חזקים ביחד' על הסיוע שאפשר לנו להעניק הפוגה לאלפי משפחות מהדרום במהלך החודשיים האחרונים. ההתגייסות מצד הארגונים ותושבים ממחיש למעשה את היותנו עם אחד הערבים זה לזה".

ניר אורבך, מנכ"ל הבית היהודי סיפר כי "בתקופת מבצע צוק איתן פעל מטה 'חזקים ביחד' בסיוע הבית היהודי בכל הארץ להגברת הסולידריות, לחיזוק העורף ולחיבוק משפחות החיילים. אנחנו שמחים לסייע ליוזמה היפה של מועצת גוש עציון ביום הכיף שנערך לתושבי קיבוץ סעד, עם כל האטרקציות האטרקטיביות של הגוש".

ראש המועצה דוידי פרל מסר כי "במהלך מבצע 'צוק איתן' המועצה יחד עם תושבי הגוש ארחו מאות משפחות מהדרום ביישובים ואנו ממשיכים לסייע גם לאחר סיום המבצע לתושבי הדרום. זו זכות לסייע ואנו במועצה נמשיך לעשות זאת על הצד הטוב ביותר יחד עם תושבי הגוש".