החופש מסתיים, קווי הלילה ממשיכים

750,000 נוסעים השתמשו בשירות קווי הלילה של משרד התחבורה בשנה האחרונה, שם מסכמים עוד חופשה בסיפוק רב.

ישי קרוב , ה' באלול תשע"ד

קווי לילה . גם בבנימין.
קווי לילה . גם בבנימין.
יח"צ

החופש הגדול מסתיים היום (ראשון) ועמו גם עונת הבילויים וחזרתם של בני הנוער לביתם בשעות הקטנות של הלילה.

במשרד התחבורה מסכמים בסיפוק רב חופשה נוספת בה פועל פרוייקט ''קווי לילה''.

מרכזת פרויקט קווי הלילה ברשות לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה, נעה אבירם, סיפרה לערוץ 7 כי הפרוייקט שהוקם לפני כשמונה שנים במטרה להציל חיים ולמנוע נהיגה בשכרות, ממשיך לפעול ברחבי הארץ - מהצפון ועד הדרום, גם במהלך שנת הלימודים בלילות חמישי ובמוצאי שבת.

היא הסבירה כי מדובר בתחבורה ציבורית לכל דבר ועניין המופעלת על ידי חברות התחבורה הציבורית הפועלות באזורים השונים והכל בפיקוח של משרד התחבורה.

מדובר בקווים הפועלים בשעות הקטנות של הלילה כאשר המסלולים מותאמים לאזורי הבילוי והפנאי ובמחיר נסיעה רגיל, "בדיוק כמו במהלך היום וללא תוספת שירות לילה", הסבירה אבירם. גם צורת התשלום היא באופן התשלום הרגיל - רב-קו, חופשי חודשי ושאר אמצעי התשלום המוכרים בתחבורה הציבורית.

במהלך החופשות, כדוגמת החופש הגדול וחול המועד, רוב הקווים פועלים לאורך כל ימות השבוע ובתקופת הלימודים הקווים פועלים. 

אבירם ציינה כי הנוער משתף פעולה עם הפרוייקט ובכל שנה ישנה עליה במספרי הנוסעים. מיוני 2013 ועד יוני 2014 נסעו בקווי הלילה 750,000 בני אדם, "התחלנו לפני 8 שנים עם חמישה קווים בירושלים. מאז הפרוייקט צבר תאוצה, התרחב והפך להצלחה בקנה מידה לאומי וכיום פועלים 65 קווים בכ- 80 ערים ויישובים מנהריה ועד אילת" הוסיפה.

"בקיץ האחרון התווספו למערך קווי הלילה 16 קווים חדשים, כאשר מחציתם באזור השומרון, בנימין, גוש עציון והר חברון. ביניהם קווים בין ירושלים לקרית ארבע, גוש אדומים, גוש עציון, בית אל ועפרה, ומאלקנה, אריאל, קדומים קרני שומרון לתל אביב וכן מסוסיא ויתיר - לבאר שבע".

היא סיפרה כי מרכז המחקר והמידע של הכנסת הצליב נתונים של משרד התחבורה ומשטרת ישראל וראה שבאזורים שקווי לילה פועלים בו, יש ירידה במספר התאונות הקטלניות.

מידע מדוייק על זמני הנסיעות ומסלולי קווי הלילה ניתן לקבל במוקד המידע הארצי לתחבורה ציבורית "כל קו" 8787*, באתר kav-layla.co.il או באתר bus.gov.il.