"שנה מיוחדת למערכת החינוך הישראלית"

למעלה מ-2 מיליון תלמידים יפתחו מחר את שנת הלימודים. נתניהו לתלמידי ישראל: מקווה שבחגי תשרי תמצאו זמן גם לבלות וגם לנוח.

חזקי ברוך , ה' באלול תשע"ד

חדר המצב במשרד החינוך
חדר המצב במשרד החינוך
חיים צח - לע''מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף הערב (ראשון) בישיבה מיוחדת בחדר המצב של משרד החינוך בירושלים, יחד עם השר הרב שי פירון וסגנו אבי וורצמן.

הצוותים המקצועיים סקרו את הערכות מוסדות החינוך לקראת פתיחת שנת הלימודים. מהערכות עולה, כי כלל בתי הספר וגני הילדים בארץ ערוכים ומוכנים לפתיחת שנת הלימודים.

בחדר המצב פנה ראש הממשלה נתניהו למחוז הדרום של משרד החינוך, "אני רוצה לחזק ולחבק אתכם יחד עם כל עם ישראל. אנחנו מאחלים לכל ילדי ישראל ולכל בתי-הספר בישראל, ולכל הגנים, שנה מוצלחת, שנה פורייה ושנה בטוחה".

נתניהו ביקש לפנות לילדי ישראל, "אני יודע שלא היה לכם חופש גדול אמיתי, ואני מקווה שבחגים שבאים עלינו עכשיו, בחודש תשרי, תמצאו זמן גם לבלות וגם לנוח, יחד עם המשפחות שלכם ועם החברים שלכם. אני רוצה להבטיח לכם, ההורים, שיחד עם שר החינוך ויחד עם צוות המורים והמורות והגננות והגננים, אנחנו נמשיך לפעול כדי להבטיח שהילדים שלכם יהיו בטוחים בשנה הזאת. שתהיה שנה מוצלחת, בכל הבחינות".

שר החינוך הרב פירון התייחס ל קיצוץ 480 מיליון שקל מתקציב משרד החינוך שאושר היום בממשלה ואמר כי "מלחמה עולה כסף ואנחנו מגלים סולידריות". לדבריו שום תוכנית מתוכניות הליבה לא תיפגע.

השר הביע סיפוק מכך ששנת הלימודים צפויה להיפתח ללא תקלות, והוסיף כי "זו שנה מיוחדת למערכת החינוך ולתלמידי ישראל. אנחנו מתחילים את התכנית 'למידה משמעותית', ומתאימים את הלמידה למיומנויות ולאתגרי המאה ה-21.

"אנחנו נקדם למידה מאתגרת, מסקרנת וחווייתית, לצד קידום מצוינות חינוכית וערכית", הדגיש השר. ''נביא את ילדי מדינת ישראל למקומות ראויים. נפעל לקדם חברת מופת, ונאפשר לכולנו לתפוס מקום ראוי במשפחת העמים".